Sobota, 13 lipca 2024

Już wkrótce zadecydujecie, co powstanie na olsztyńskich osiedlach

2015-08-20 12:46:55 (ost. akt: 2015-08-20 13:09:51)

Autor zdjęcia: BC

Podziel się:

Właśnie jesteśmy na półmetku III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy 139 projektów, które zdaniem mieszkańców powinny być zrealizowane w przyszłym roku.

O tym, które z zaproponowanych przez olsztynian trafią do budżetu zadecydujemy we wrześniu. Teraz wnioskodawcy mają czas na promocję swoich pomysłów.
— Na największą liczbę projektów osiedlowych mogą zagłosować mieszkańcy Śródmieścia — mówi Łukasz Łukaszewski, przewodniczący zespołu koordynującego Olsztyński Budżet Obywatelski. — Na Zielonej Górce i w Kortowie właściwie wszystko jest jasne, bo mieszkańcy mają tam po jednym projekcie.
Głosowanie będzie bardzo proste. Głos oddamy za pomocą telefonu, tabletu czy laptopa. Mieszkańcy, którzy preferują głosowanie tradycyjne, mogą zgłosić się do punktów, które będą zlokalizowane w bibliotekach miejskich, w Urzędzie Miasta i w Planetarium. Wszędzie tam można pobrać kartę do głosowania lub skorzystać z pomocy i zagłosować elektronicznie.
— Do osób, które nie wychodzą z domu lub mają problemy z poruszaniem się możemy przyjechać i umożliwić głosowanie zarówno elektroniczne, jak i tradycyjne — dodaje Łukaszewski.
W tej edycji jest aż 111 wniosków osiedlowych i 28 ogólnomiejskich. Głosowanie będzie trwało od 12 do 27 września. Wyniki poznamy 5 października.
mat: Urząd Miasta Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB