Niedziela, 21 kwietnia 2024

Przedszkolaki pokazały, że wiedzą jak ważna jest Ojczyzna

2015-11-11 13:41:11 (ost. akt: 2015-11-11 13:47:47)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie nr 10 w Olsztynie

Podziel się:

Zgodnie z coroczną tradycją tak i w tym roku w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Olsztynie we wtorek odbyło się przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Atmosferę święta można było już odczuć od samego wejścia do przedszkola, gdzie znajdowały się przepiękne dekoracje związane z 11 Listopada przygotowane przez przedszkolaków.

Wszyscy zaproszeni goście zebrali się punktualnie i oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Istotnym aspektem godnym uwagi było również zaangażowanie się rodziców w uczczenie tak ważnego dla każdego Polaka święta. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru przez rodziców przedszkolaków, w jednej z grup oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Kolejno przedszkolaki zaprezentowały część historyczno-poetycką przedstawiająca trudną i długą „drogę” narodu polskiego do odzyskania niepodległości. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Szczególnie ważnym elementem okazała się również część muzyczna, która została wpleciona w całość przedstawienia. Pojawienie się i odśpiewanie pieśni patriotycznych takich jak: „Hej, hej ułani”, „Legiony”, „Szara piechota” spowodowały, iż nie jednemu zaproszonemu gościu zakręciła się zła w oku.

Po apelu głos zabrała pani dyrektor Ewa Hanna Konieczko, która w kilku słowach podsumowała całą uroczystość i trud jaki dzieci włożyły w przygotowanie akademii. Dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną. Na koniec poprosiła uczniów o wywieszenie w swoich miejscach zamieszkania narodowej flagi – symbolu wolności. Miłym akcentem okazał się również przygotowany przez rodziców wcześniej poczęstunek, który nawiązywał do staropolskich tradycji. Oczywiście nie zabrakło również chwili dla fotoreporterów, którzy wykonali szereg pamiątkowych zdjęć uczestników apelu wraz z nauczycielami, zaangażowanymi w przygotowanie uroczystości.
arch. przedszkola

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB