Sobota, 20 kwietnia 2024

Kalendarz imprez

Podziel się:

Koncerty, ciekawe premiery w kinie. Znajdź wydarzenie dla siebie. Szukaj w naszym kalendarzu wydarzeń.

13 lutego
Kino francuskie w Centrum Polsko-Francuskim
"Un peu beaucoup aveuglement" w reż. Clovis Cornillac, godz. 17
Film krótkometrażowy "Au sol" reż. Alexis Michalik, godz. 18.30
Wstęp wolny.
MyFrenchFilmFestival.com to festiwal kina francuskiego. To filmy, które nigdy wcześniej nie były pokazywane poza Francją. Celem imprezy jest popularyzacja nowych talentów reżyserskich, a także ukazanie różnorodności produkcji francuskich młodej generacji.

14 lutego

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
O Rybaku i Złotej Rybce, godz. 11
Psiakość, godz. 17

Spektakl
Teatr im. Stefana Jaracza
On wrócił, godz. 19.30
Tango, godz. 19.15

1 Bilion Rising Revolution
Stara Fabryka, godz. 12
Coroczna akcja „Nazywam się Miliard/One Bilion Rising Poland”, która ma zwrócić uwagę na problem molestowania seksualnego kobiet i mężczyzn. Na całym świecie kobiety zatańczą w specjalnym układzie, by w ten sposób zaprotestować przeciwko przemocy. W Olsztynie również.

Koncert
Kamienica Naujacka MOK, godz. 12
W programie utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej. Usłyszymy zarówno utwory wokalne, jak i instrumentalne w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej „FeelHarmonia”.

Zabawa w Cafe Amore
Galeria Warmińska, godz. 15

Dobry wieczór z… Krystyną Sienkiewicz
CEiIK, godz. 17
To będzie recital wyjątkowej osobowości polskiej sceny teatralnej, filmowej i kabaretowej. Wielokrotnie udowodniła, że jest aktorką wszechstronnych talentów. Jej żywiołami są piosenka, film, skecz, satyra. Jej charakterystyczna barwa głosu i specyficzne poczucie humoru są nie do podrobienia. W czasie koncertu usłyszycie piosenki o przeróżnej tematyce, związane z miłością i relacjami damsko-męskimi. Bilety: 30 zł.

Giełda Płyt Winylowych
Nowy Andergrant,w godz. 12-17

Walentynkowa Sowa
Galeria Sowa, godz. 18
Basia Kawa łączy w swojej muzyce wiele stylów. Jazz, blues, elementy muzyki popularnej czy poezji śpiewanej — wszystko składa się na autorską muzykę z niebanalnymi tekstami. Chociaż różnorodna, muzyka ta jest przystępna dla każdego — pozytywna, pełna energii a zarazem skłaniająca do refleksji. Basia koncertuje ze świetnymi muzykami młodego pokolenia. Trzy lata temu rozpoczęła działalność artystyczną pod swoim nazwiskiem, koncertując między innymi w takich miejscach jak Dwór Artusa w Toruniu czy Teatr Leśny w Gdańsku. W 2103 roku nagrała płytę demo „Małe szczęście” i zdobyła główną nagrodę Giełdy Piosenki w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „OdNowa” w Toruniu. Obok autorskich utworów piosenki m.in. Grzegorz Turnau, Mieczysław Fogg i Andrzej Piaseczny.

Walentynki dla singli
Piwiarnia Warki, godz. 14

Anette Music — Valentine’s Day
House Cafe Olsztyn, godz. 19
koncert Annette Music w walentynkowym wydaniu. Piękne brzmienia i nastrojowe utwory z kręgu smooth jazz, chillotu i pop. Bilety: 15 zł.

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda
„Mały Sputnik” — „Czeburaszek”, godz. 12 „Zbawienie”, godz. 20

Walentynkowy XVII Vegan Brunch
Stary Zaułek, godz. 15

„Walęwtynki” czyli Single’s Night
TasBike Coffee, godz. 17

15 lutego

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 20
„Klasa specjalna”

Otwarcie wystawy z gobelinami
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18
Wernisaż, w czasie którego będziemy mogli podziwiać prace tkackie wykonane przez artystów ze Związku Plastyków Warmii i Mazur pod kierownictwem Emilii Piaseckiej.

After Valentine Day
Kinetic, godz. 17

16 lutego

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 20
„Film o Aleksiejewie”

Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani”
Planeta 11, godz. 17

Warmia — Mała Ojczyzna
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

Forza Italia
Biblioteka „Piątka”, ul. Żołnierska 11 C, godz. 16.45
Język włoski i kultura Włoch

Spotkanie filmowe
Sala kameralna amfiteatru, godz. 18
Odcinek pierwszy spotkań filmowych z PopRomantic.

TED 2016. Marzenie
Multikino, godz. 20
Konferencja TED to skrót od: Technology, Entertainment & Design i od lat propaguje idee warte rozpowszechniania. Słynni wykładowcy (m.in. Bill Gates czy Stephen Hawking), tematy z najprzeróżniejszych dziedzin życia (prezentacja dronu, zjawiska artystyczne, pomysły na walkę z głodem) i atrakcyjna forma sprawiły, że konferencje TED oglądają miliony ludzi na świecie.

Spotkanie
„Lekarstwo na miłość”
Sala kameralna amfiteatru, godz. 18
Dyskusja o erotyce w PRL oraz seans filmowy

KINO
Liga Mistrzów UEFA: PSG — Chelsea
W środę, 16 lutego o godz. 20.30 seans dla wszystkich fanów piłki nożnej. Przed wami mecz Ligi Mistrzów UEFA: PSG — Chelsea. Międzynarodowe, klubowe piłkarskie przeznaczone dla najlepszych męskich drużyn klubowych. Najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie można obejrzeć na ekranie Multikina.

17 lutego

Dzienniki gwiazdowe
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 11

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 20
„Frankofonia”

Zimowe zabawy
Biblioteka „Piątka”, ul. Żołnierska 11 C, godz. 16.30

Spotkanie z doradcą zawodowym OHP
Planeta 11, godz. 13

Spotkania klubu brydżowego
Planeta 11, godz. 15

Dzień Kota
Planeta 11, godz. 17.30
Spotkanie autorskie z Niną Drej — autorką książki „Kocim Okiem”

Pokaz filmów
Planeta 11, godz. 17.30
Zobaczymy filmu „Sowy Polski” i „Płomykówka”.

Rozsmakuj się w pomaganiu
Cudne Manowce,w godz. 15.30-18.30
Zarezerwuj stolik i weź udział w charytatywnej akcji na rzecz Asi Waloszek, walczącej z nowotworem.

Bluesowy nadmiar
Galeria Sowa, godz. 19.30

Spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim
Biblioteka Uniwersytecka UWM, godz. 18
Ks. Jan Kaczkowski jest założycielem hospicjum im. św. Ojca Pio w Pucku. W 2012 roku zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. Od tego czasu bardzo aktywnie udziela się publicznie mówiąc o chorobie i godności umierania. Uczy, jak sobie z chorobą radzić i jak o niej rozmawiać z chorymi. Postać nietuzinkowa, która mimo śmiertelnej choroby zaraża optymizmem i pokazuje, co jest ważne w perspektywie niedalekiej śmierci. Zapisy: biuro@kazdywazny.pl; wstęp: 35 zł.

KINO
Liga Mistrzów UEFA: As Roma — Real Madryt
W czwartek, 17 lutego o godz. 20.30 seans dla wszystkich fanów piłki nożnej. Przed wami mecz Ligi Mistrzów UEFA: As Roma — Real Madryt. Międzynarodowe, klubowe piłkarskie przeznaczone dla najlepszych męskich drużyn klubowych. Najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie można obejrzeć na ekranie Multikina.
Multikino


18 lutego

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Tymoteusz i Psiuńcio, godz. 9.30
Dzienniki gwiazdowe, godz. 11

„Polska Ofensywa Muzyczna”
Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, godz. 10
III Międzyszkolny Festiwal

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 20
„Udar słoneczny”

Nauka gry na gitarze
Planeta 11, od godz. 16

Przystanek Historia. Olsztyn
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

W Trzech Osobach
Galeria Sowa, godz. 19.30
Spektakl komediowy w znakomitej klubowej atmosferze.

Spektakl Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili
Urania, godz. 19

Kryminalny czwartek w DKF
CEiIK, godz. 19
Kolejnym filmem cyklu będzie „Druga szansa”, czyli film o detektywie, który zostaje wezwany na interwencję do patologicznej rodziny. Mroczny thriller policyjny, a jednocześnie film psychologiczny z udziałem Nikolaja Costera-Waldaua, znanego m.in. z „Gry o tron” i „Łowców głów”.

KINO
Ave, Cezar
Najnowsza produkcja braci Coen, która jest najbardziej oczekiwaną produkcją tego roku. Produkcja przedstawia losy Eddiego Manniksa, człowieka zajmującego się rozwiązywaniem problemów gwiazd Hollywood. Jego inspiracją był Fred Otash, prywatny detektyw, który w latach 50. tuszował największe skandale ze światka celebrytów.
Helios


Brooklyn
Poruszająca historia Eilis Lacey, młodej irlandzkiej imigrantki, która wyjeżdża do Nowego Jorku lat 50. XX wieku. W głównej roli Saoirse Ronan, która zakochuje się w Brooklynie i pewnym Amerykaninie włoskiego pochodzenia. Rodzinna tragedia zmusi ją do powrotu do domu. Tam ponownie się zakocha i będzie musiała wybrać, które uczucie jest dla niej ważniejsze. Film zdobywa znakomite recenzje.
Helios


Na granicy
Andrzej Chyra, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski i Janusz Chabior w mrocznej historii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. Ojciec i dwóch synów wyruszają w Bieszczady, aby tam naprawić utracone relacje. Na ich drodze stanie tajemniczy nieznajomy, który wciągnie ich w niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Ich miłość znów będzie wystawiona na ciężką próbę.
Helios


Zwierzogród
To ma być kolejny hit, który wyprodukowało studio Disneya. Czym jest Zwierzogród? To jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia, której mieszkańcami są wyłącznie zwierzęta. Lwy, ryjówki i misie mają jednak prawdziwie ludzkie problemy. Na przykład taka Judy, pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, wciąż musi walczyć, by udowodnić swoją wartość. A tutaj jeszcze zostanie niesłusznie oskarżona. Detektyw królik i lis będą walczyć nie tylko o swoje dobre imię, ale również o przetrwanie swojego miasta, któremu zagraża niebezpieczeństwo.
Helios

KINO
Queen Rock Montreal
To gratka dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć tego unikalnego koncertu na dużym ekranie. 18 lutego o godz. 20 Queen Rock Montreal i
Multikino


Deadpool
Film, który przypadnie do gustu miłośnikom Marvela. Bohaterem jest były żołnierz sił specjalnych, który zostaje poddany eksperymentowi, dzięki któremu zdobywa nadludzkie zdolności. I tak narodził się jako niezniszczalny, na wpół szalony antybohater. Obraz w reżyserii Tima Millera osadzony jest w uniwersum X-Menów.
Multikino

Jak to robią single
Duże miasta zamieszkują szczęśliwi i nieszczęśliwi single. Alice, Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David nie mieszczą się w żadnej z tych kategorii. W gąszczu smsowych flirtów i przygodnego seksu szukają zrozumienia i szczęścia. Razem z głównymi bohaterami ruszymy w podróż pełną emocji w mieście, które nigdy nie zasypia. Film powstał na podstawie książki Liz Tucillo.
Multikino


19 lutego

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Tymoteusz i Psiuńcio, godz. 9.30
Dzienniki gwiazdowe, godz. 11

Inauguracja Obchodów 500-lecia przybycia Mikołaja Kopernika do Olsztyna
Planetarium, godz. 18
W programie otwarcie wystawy „Mikołaj Kopernik”, dyskusja z udziałem prof. Zoi Jaroszewicz-Pieresławcew, dr Wojciecha Szalkiewicza, dr Jacka Szubiakowskiego oraz ks. dr Jana Jerzego Górnego. Odbędzie się również promocja książki dr Wojciecha Szalkiewicza, koncert muzyki elektronicznej z wizualizacjami.

Open Ended
Galeria Stary Ratusz, godz. 16.30
Wernisaż prac Ashleya Collina „Open Ended”

Rock kONia
Klub Sarp, godz. 21
Mrągowska grupa ROCK kONia wykonująca amerykańską muzykę folk-rockową z lat 70.

III Kolacja z Mistrzem
TasBike Coffee, godz. 18

„Samograj Day”
Nowy Andergrant, godz. 20
Rock, nowa fala lat 80. i improwizacja. Wystąpią: Postnatura, Frontal Cortex, Józef Ost, Baracuda Spray i Parampampam Trio.
Bilety: 9 zł.

Wiolinowe hity
Filharmonia, godz. 19
Wspaniały koncert w czasie którego Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyryguje Sławomir Chrzanowski. Solistką koncertu będzie Natalia Walewska, światowej sławy skrzypaczka, która na co dzień jest koncermistrzem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Występuje m.in. z gwiazdami opery i operetki tworząc muzyczne show. W programie najsławniejsze melodie m.in. Julesa Masseneta, Piotra Czajkowskiego,
Fritza Kreislera oraz popularne utwory orkiestrowe. Koncert dostępny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wchodzi w projekt „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”.

20 lutego

Przygoda z macierzyństwem
Kamienica Naujacka MOK, godz. 12
Familijne warsztaty, porady ekspertów i ciekawe tematy, które zainteresują przyszłe i obecne mamy. Eksperci opowiedzą i wielu ciekawych zagadnieniach, uzupełnią brakującą rodzicielką wiedzę, rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące was pytania. Będzie można zasięgnąć informacji m.in. u konsultantek Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Zaplanowano również spotkanie z położną Iwoną Kaczyńską. Pod jej fachowym okiem będzie można przećwiczyć przewijanie dziecka i skorzystać z cennych rad. Będą też porady braffiterki. Organizatorem spotkania jest portal Familie.pl

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 17
Dzienniki gwiazdowe

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 12
„Mały Sputnik” — „Miś Puszatek”

Pamiętajcie o ogrodach
Tartak Raphaelsohnów MOK, godz. 11
prelekcja Krzysztofa Sarzyńskiego

Warsztaty kreatywnego pisania
Kamienica Naujacka MOK, godz. 11

Turniej PS 3
Planeta 11, godz. 12

Koncert charytatywny z aukcją
Arte Klubogaleria, od godz. 17
Koncert w czasie którego będą zbierane pieniądze na pomoc Asi Waloszek. Niestety wszystkie refundowane w naszym kraju leki nie są w stanie jej pomóc. Ostatnią deską ratunku są leki, których kosztów nie pokrywa NFZ. W czasie koncertu odbędą się licytacje. Wystąpią: Czerwony Tulipan, But-On, Doktor King i Djembe Kings Olsztyn, Natalia Mularonek, Dziki X Doktor.

Koncert charytatywny dla Kacpra Hajduka
Gimnazjum nr 1 w Barczewie, godz. 17

Warsztaty Kreatywnego Pisania
Kamienica Naujacka MOK, w godz. 11-15

Back to Oldies — Last Robots
Arte Klubogaleria, godz. 21

Tysiące Winyli na Starym Mieście
Vinyl Pub, godz. 11

Voodoo Queen
Revolver Rock Cafe, godz. 20

Koncert Chicha
Sarmata Pub, godz. 20.30

Haucore vol. 2 — HC/metal gig dla Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie
Nowy Andergrant, godz.19

Angielskie ogrody w oczach Krzysztofa Sarzyńskiego
Muzeum Nowoczesności, godz. 11
Spotkanie w czasie którego Krzysztof Sarzyński opowie o Królewskich Ogrodach Anglii.

21 lutego

Sputnik nad Olsztynem
Awangarda, godz. 12
„Mały Sputnik” — „Wilk i Zając”

Warsztaty Kreatywnego Pisania
Kamienica Naujacka MOK, w godz. 11-15

IV Dadajowy Zlot Morsów
Słoneczny Brzeg w Rukławkach, godz. 10
Morsy z całej Polski ponownie zjeżdżają nad Dadaj. Planowane wejście do wody około godz.13. O godz. 10 odbędzie się III Dadajowy Bieg Morsów o puchar Burmistrza Biskupca na dystansie 10 km. Na zakończenie zagra zespół Skaner oraz inne grupy disco polo. Hasło tegorocznej imprezy to „Hawaje nad Dadajem”.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB