Sobota, 3 grudnia 2022

Maraton Grozy w kinie Helios

2016-02-26 12:38:21 (ost. akt: 2016-02-26 12:46:59)

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

Podziel się:

W piątek, 26 lutego o godz. 23 w kinie Helios odbędzie się Maraton Grozy z przedpremierowymi pokazami trzech horrorów: „The Hallow”, „Worry Dolls” oraz „Blackburn”. To będzie bez wątpienia pełna grozy, przerażająca uczta filmowa, która spodoba się fanom gatunku.

Na początek znakomity film „THE BOY”, a następnie odbędą się jedyne w Polsce, przedpremierowe pokazy horrowów: "The Hallow”, „Worry Dolls” oraz „Blackburn”. To mrożące krew w żyłach emocje i produkcje, których długo nie zapomnicie.
Kilka słów o każdej z produkcji:

THE BOY


Amerykańska niania, Greta (Lauren Cohan), otrzymuje wymarzoną pracę w angielskiej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że syn państwa Heelshire – Brahms, który ma być jej podopiecznym, to lalka ludzkich rozmiarów. Początkowo Greta podchodzi do zlecenia z przymrużeniem oka, traktując Brahmsa jako przejaw dziwactwa zmanierowanych bogaczy. Jednak kiedy łamie zasady kodeksu opieki nad „synkiem”, do którego przestrzegania zobowiązali ją pracodawcy, dochodzi do serii przerażających zdarzeń. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że lalka nawiedzona jest przez złowrogą, mroczną siłę.

THE HALLOW


Adam Hitchens – związany z działaniami na rzecz ochrony przyrody zostaje skierowany do Irlandii. Wraz z rodziną trafia do starego domu otoczonego przez malownicze i bezkresne lasy. Już na samym początku mieszkańcy powołując się na dawne irlandzkie legendy ostrzegają go przed złem czającym się pośród drzew. Adam jako naukowiec i człowiek twardo stąpający po ziemi, wszystkie te podania o ciemnej stronie natury traktuje nie tyle lekceważąco, co z ogromnym dystansem. Do czasu…. Dookoła domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Adam zasłyszane i przeczytane legendy traktuje coraz poważniej, tym bardziej, że zło zamieszkałe w drzewach zagraża nie tylko jemu, ale całej jego rodzinie, która jest dla niego wszystkim…. W jej obronie nie cofnie się przed niczym… nie wie jednak jak nierówna i ciężka walka go czeka….

WORRY DOLLS


Opuszczony szpital. Uwięziona, pokaleczona dziewczyna próbuje uciec. Młody mężczyzna siedzi w jednej z sal, w dłoni trzyma dziwne, malutkie drewniane lalki. Jego ciałem wstrząsa dreszcz, tak jakby był pod wpływem obcej, nienaturalnej siły. Wkrótce wstaje, uruchamia coś na kształt pneumatycznego młota i rusza w pościg za śmiertelnie przerażoną dziewczyną. Na drodze staje mu młody, mało doświadczony policjant nie zdający sobie sprawy z tego, jak łatwym jest celem. Na szczęście z odsieczą przybywa para bardziej doświadczonych detektywów. Tylko czy na pewno zdających sobie sprawę z tego z kim mają walczyć.
Przy zabójcy znajdują pudełko wypełnione drewnianymi laleczkami. Zostają ostrzeżeni przez miejscową szamankę, jednak rozsądek wygrywa, wszystkie te groźby i ostrzeżenia uznane są za majaki. Nieistotne z pozoru pudełko trafia w dłonie córki detektywa, ta zauroczona drewnianym rękodziełem używa go do wyrobu naszyjników. Naszyjniki ozdobione drewnianymi laleczkami zdobywają uznanie i szybko znajdują klientów. W ciągu kilku godzin na miasteczko spada fala niczym nieuzasadnionych, drastycznych zbrodni, a wszyscy zabójcy okazują się być klientami dziwnych naszyjników. Z kolei córka detektywa, która stoi za ich wykonaniem w ciężkim stanie trafia do szpitala. Detektyw zaczyna dostrzegać dziwny związek pomiędzy przypadkowymi zbrodniami, a morderstwami, za którymi stał oprawca ukrywający się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym.


BLACKBURN


Grupa przyjaciół zmuszona przez szalejący pożar trafia do małego miasteczka na Alasce. Myślą, że znajdą tu schronienie i bezpieczeństwo. Napotkana „oaza” z każdą godziną zmienia się w coraz bardziej krwawy i mroczny koszmar. Przyjaciół napadają agresywni mieszkańcy miasta. Młodzi ludzie postanawiają się ukryć w ruinach dawnego szpitala psychiatrycznego. Po raz kolejny nie znajdą schronienia, a agresja mieszkańców i ich głód krwi z każdą minutą zyskują na sile….
mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB