Wtorek, 6 grudnia 2022

Kalendarz imprez

2016-03-08 14:51:37 (ost. akt: 2016-03-08 14:55:10)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Podziel się:

8 marca

Bieg na 8 marca
Jezioro Długie, godz. 18
Trening odbędzie się pod czujym okiem ekspertów. Elżbieta Cieśla z Olsztynka i jej mąż Jarosław mają na koncie udział w maratonach i wspólne sukcesy w ogólnopolskich biegach. Znani są jako Biegające Małżeństwo. Dla nich bieganie to pasja, którą dzielą się z innymi. Kolejna prowadząca — Magda Mielnik jest czołową polską triathlonistką. Medalistka mistrzostw Europy. Jej cel to Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Pinokio, godz. 9
Chłopcy z Placu Broni, godz. 11

Wernisaż fotografii „Syreni śpiew”
Galeria Sztuki BWA, godz. 18
W Dzień Kobiet w olsztyńskiej galerii odbędzie się wernisaż fotografii Izy Moczarnej-Pasiek „Syreni śpiew”. Autorka zaprosiła dojrzałe kobiety do refleksji nad kobiecością, czego skutkiem jest wspomniana wystawa.
— Przez okres dziesięciu miesięcy spotykałyśmy się w gościnnej przestrzeni Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie dyskutowałyśmy, śmiałyśmy się, płakałyśmy, spierałyśmy, czytałyśmy, śpiewałyśmy i oddychałyśmy świadomie, eksplorując różne obszary kobiecości i badając ich granice — mówi Iza Moczarna-Pasiek, artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów. Projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety o pełniejszych kształtach.

Dzień Kobiet
Skarbiec Kultury Europejskiej w Barczewie godz. 18
Pokazy filmów: „Ugotowany”, „Dla Ciebie Wszystko”. Wśród uczestników będą rozlosowane wejściówki do kina i talon na roczny abonament telewizji kablowej.

Święto Kobiet w Dywitach
Gminny Ośrodek Kultury, godz. 17
Ten dzień będzie wyjątkowy. GOK odwiedzi Teatr Przy Stoliku, który zaprezentuje sztukę „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry w interpretacji olsztyńskich aktorów — Wiesławy Szymańskiej i Mariana Czarkowskiego. Wernisaż prac plastycznych Urszuli Czernikiewicz — malarki, członkini Grupy „PALETA” otworzy Danuta Krajewska.

Spotkanie dla seniorów
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stawigudzie, godz. 10
Spotkanie, które jest elementem kampanii informacyjno-promocyjnej „Bezpieczny senior”, w którym o bezpieczeństwie będzie mówił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. Seniorzy dowiedzą się, w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

KINO
Kobiety bluesa: „Bessie”
Kamienica Naujacka, godz. 18
Na ekranie „cesarzowa bluesa”, ekscentryczna i twarda kobieta sukcesu, a zarazem wrażliwa piosenkarka. W roli legendarnej Bessie Smith rewelacyjna Queen Latifah. Projekcję poprzedzi krótki wstęp o kobietach bluesa. Wstęp wolny.

KINO
Liga Mistrzów: Real Madryt — AS Roma
Multikino, godz. 20.30

Kobieca rozdzielnia
Stary Ratusz WBP, godz. 12
Wyjątkowa kolekcja książek wyłącznie dla kobiet.

Zajęcia z rekonstrukcji strojów oraz łucznictwa historycznego
Pałac Młodzieży, godz. 16

Gminny Dzień Kobiet w Stawigudzie
GOK Stawiguda, godz. 17
Występy m.in. zespołu Kosejder, Cezarego Makiewicza i pokazy m.in. stylizacji.

Spotkanie modlitewne
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 17

9 marca

KINO
Liga Mistrzów: Chelsea — PSG
Multikino, godz. 20.30

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Chłopcy z Placu Broni, godz. 9
Pinokio, godz. 12

Spotkanie
Swego nie znacie
Muzeum Nowoczesności MOK, godz. 18
W czasie spotkania Wojciech Gudaczewski opowie o fortyfikacjach w Tomarynach i próbach ich restauracji. Prelekcja będzie połączona z otwarciem wystawy fotografii umocnień z Tomaryn. Współorganizacja: Jednostka Strzelecka 1028 Gietrzwałd im. mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” i Stowarzyszenie „Łączą nas wieże”. Wstęp wolny.

Koncert: Pokój Numer 3
Galeria Sowa, godz. 19.30
Pokój Numer 3 tworzą aktywni członkowie innych bydgoskich zespołów. W ich twórczości przeważa blues i tradycyjny blues-rock. Lider zespołu, dziewiętnastoletni Jakub Andrzejewski, to niewątpliwie jeden z ciekawszych gitarzystów swojego pokolenia. Świetnie gra, komponuje i pisze teksty. Grupa otwierała koncerty takich grup, jak m.in. Moreland & Arbuckle, Kasy Chorych czy Zdrowej Wody. Z zespołem występuje Michał Kielak ich promotor i opiekun na muzycznym rynku. Bilety 20 zł

SpotkanieStary Ratusz WBP, godz. 16.30
Spotkanie z autorem książki „Warmia i Mazury — czyja własność” dr Feliksa Walichnowskiego.

Latino Night i Dzień Kobiet
Chilli Bar, godz. 20
Wybierzcie się w muzyczną podróż do krajów niekończącego się lata, kawy, rumu i kakao, gdzie życie jest nieustającym karnawałem.

Warsztaty dla dzieci
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trylińskiego 2, godz. 10.30
Otwarcie laboratorium warsztatów fizyko-chemicznych dla dzieci pt. „Sam odkrywam świat”.

Spotkanie duszpasterstwa nauczycieli
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

10 marca

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Chłopcy z Placu Broni, godz. 9

Czwartki Wileńskie
Kamienica Naujacka, godz. 17
Prelekcja „Dr Jan Janowicz — wileński chirurg, pionier chirurgii w powojennym Olsztynie”. Opowie o nim doktor Zygmunt Trusewicz. Wstęp wolny.

Spotkanie
Piotr Kraśko
Stary Ratusz WBP, godz. 17
„Media publiczne między Warszawą a Olsztynem”

Wieczór autorski
Książnica Polska, godz. 17.30
Renata Kosin promuje swoją najnowszą książkę „Sekret zegarmistrza”. Wstęp wolny.

Akademia Pięknego Pisania
Biblioteka Dzieci i Młodzieży, ul. Żołnierska 11 C, godz. 16.45
Bezpłatne zajęcia dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej mające na celu kształtowanie sprawności manualnej, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i umiejętności swobodnego posługiwania się przyborami pisarskimi.

Meet Biotech Boost Biotech
TasBike Coffee Shop & Service, godz. 18
W czasie spotkania goście opowiedzą o tym, jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń.

Bracia Soprano
Pub Sarmata, godz. 21
Rockowy koncert zgranego duetu Braci Soprano.
Wstęp wolny.

70 lat Filharmonii
Sala koncertowa Filharmonii, godz. 19
Solistką jubileuszowego wydarzenia będzie pianistka Kate Liu. Jest laureatką III nagrody i brązowego medalu 17. Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku. Specjalną nagrodę otrzymała również od olsztyńskiej filharmonii. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyryguje Piotr Sułkowski. W programie: „Rota” i Uwertura „Legenda Bałtyku” op. 28 Feliksa Nowowiejskiego.
Odbędzie się również prawykonanie utworu zamówionego z okazji jubileuszu — Katarzyna Brochocka — „Constellatio Allenstenium” (Gwiazdozbiór Olsztyn). Zabrzmią również: Marsz pretorianów z oratorium „Quo vadis” op. 13 Feliksa Nowowiejskiego oraz I Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina.

Muzyczne (ko)repetycje
Muzoteka WBP, ul. 1 maja 5, godz. 16.30
O historii olsztyńskiego życia muzycznego, roli filharmonii, osiągnięciach w okresie 70 lat jej istnienia oraz perspektywach rozwoju będzie mówił Krzysztof Szatrawski. O pracy dyrygenta oraz własnych wspomnieniach z Olsztyna opowie gość specjalny, dyrektor artystyczny Państwowej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie w latach 1986-1991, Krzysztof Dziewięcki.

Spotkanie modlitewne dla czcicieli świętych aniołów
Kaplica Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, ul. Wyzwolenia, godz. 17

11 marca

Koncert: Korzuh i Pozytywne Wibracje
Galeria Sowa, godz. 20
Dobra, pełna pozytywnej energii muzyka, która poprawi wam humor. Cover Band Korzuh wykonuje najpopularniejsze przeboje i robi to od lat mistrzowsko. Korzuh tworzą Jarek „Jarcyś” Zdankiewicz – voc, perkusja(Korzuh, Harlem),Tomasz „Prophes” Kryczka– bas, voc (Korzuh, The Beat), Jarosław „Kostek” Kostyra – gitara (Korzuh, Holland, Mechaniczna Pomarańcza) i Czarek Biedulski – gitara, voc (Korzuh, Kangaroz, E7). Bilety: 10 zł.

Noc Sów
Leśne Arboretum w Kudypach, w godz. 18.30
Miłośnicy przyrody zapraszają na kolejną edycję „Nocy Sów”. W programie prezentacja multimedialna o rodzimych gatunkach sów, film „Płomykówka - sowa z sąsiedztwa”, nocne wyjście do lasu, wspólne ognisko. Zgłoszenia do 9 marca na adres: p.rutkowska@olsztyn.lasy.gov.pl

Spotkanie „Jak żyć po chrześcijańsku”
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18

IV Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 19
Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO to nie tylko konkurs dla zawodowych aktorów i aktorów teatrów niezależnych. To również pokazy spektakli mistrzowskich, ciekawe sztuki oraz burzliwe dyskusje. Wiosną na trzy dni Olsztyn ponownie zmieni się w stolicę monodramu. Festiwal zainauguruje Agnieszka Kołodyńska z monodramem „Happy New Year”, od 2015 roku dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. W tym roku w jury zasiądą: Andrzej Bartnikowski, Giovanny Castellanos, Wiesław Geras, Agnieszka Kołodyńska i Mateusz Nowak. W młodzieżowym jury znajdą się: Teatr Nieskromny działający przy II LO i Grupa Teatralna KOKON MOK.

Koncert
Domowe melodie
Nowy Andergrant, godz. 21
Trójka muzycznych zapaleńców, którzy szturmem zdobyli serca słuchaczy w całej Polsce i powoli zarażają swoją muzyką zagraniczne kraje. Kiedy po raz pierwszy stanęli na scenie okrzyknięto ich odkryciem i fenomenem polskiej sceny muzycznej. Okrzyknięto ich najciekawszych debiutem sezonu, a w plebiscycie mieli więcej głosów niż dzieła Hey i Marii Peszek. Dziś są już doświadczeni w branży, ale wciąż wymykają się zaszufladkowaniu. Dużo w nich kabareciarskiego podejścia, miejskiego folku i współczesnej alternatywy. Bilety: 35 zł/ 45 zł

KINO

Robinson Crusoe
Nową wersję znanej opowieści stworzyli twórcy hitów, takich jak „Żółwik Sammy” oraz „Piorun i magiczny dom”. Tym razem pierwsze skrzypce w opowieści będą grać zwierzęta. A towarzystwu na wyspie przewodzi wesoła papuga, która ma jednak dość egzotycznej plaży i chce zobaczyć świat.

Seria Niezgodna: Wierna
Trzecia część kasowego hitu „Niezgodna”. Tym razem TRIS (Shailene Woodley) i CZTERY (Theo James) muszą przekroczy granicę metropolii przyszłości i wejść do zupełnie nieznanego sobie świata. Przed nimi ostateczna walka nie tylko o świat, ale również o swoją miłość. Cykl jest ekranizacją powieści Veroniki Roth, które sprzedały się w milionach egzemplarzy.
Helios


Koncert
70 lat Filharmonii
Filharmonia, godz. 18
Solistką jubileuszowego wydarzenia będzie Kate Liu.

12 marca

Koncert
Happysad
Nowy Andergrant, godz. 19
Co oferuje nam Happysad? Dużą dawkę dobrych melodii, ciekawych aranżacji i muzycznych eksperymentów. Ich utwory zawsze mają przebojowy potencjał i łatwo wpadają w ucho. Jest trochę jazgotliwości, ale też artystycznego wyszukania. Tacy już są, że uwielbiają zaskakiwać. Ich koncerty zawsze oferuję dawkę megapozytywnych emocji. Gościem koncertu będzie OCN. Bilety: 50 zł/60 zł.
Nowy Andergrant
2 bilety
Aby dostać bilet, należy wysłać od godz. 9 w niedzielę do godz. 20 w poniedziałek pod numer 73601 sms o treści no.bilety2.x: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Uzasadnienie wpiszcie w miejsce "x". Koszt sms-a to 3,69 zł z VAT. Powiadomimy laureatów.

IV Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO
Sala kameralna amfiteatru, godz. 15

Grand Prix Olsztyn City Trail
Jezioro Długie, godz. 11

Nabory do klas o profilu żeglarskim
Szkoła Podstawowa nr 18, godz. 12
Rodzice uczniów klas trzecich mogą wziąć udział w spotkaniach, w czasie których zdobędą wszystkie informacje o nowych kierunkach kształcenia w dwóch olsztyńskich szkołach.

Noc Sów
Leśne Arboretum w Kudypach, w godz. 18.30 Zgłoszenia do 9 marca na adres: p.rutkowska@olsztyn.lasy.gov.pl

70 lat Filharmonii
Sala koncertowa filharmonii, godz. 18
Solistą koncertu będzie pianista Charles Richard-Hamelin z Kanady. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyryguje Piotr Sułkowski. W programie: „Rota” i Uwertura „Legenda Bałtyku” op. 28 Feliksa Nowowiejskiego.
Odbędzie się również prawykonanie utworu zamówionego z okazji jubileuszu — Katarzyna Brochocka — „Constellatio Allenstenium” (Gwiazdozbiór Olsztyn). Zabrzmią również: Marsz pretorianów z oratorium „Quo vadis” op. 13 Feliksa Nowowiejskiego oraz I Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina.

13 marca

IV Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO
Sala kameralna amfiteatru, godz. 13

70 lat Filharmonii
Sala koncertowa filharmonii, godz. 18
Solistą koncertu będzie pianista Charles Richard-Hamelin z Kanady.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB