Wtorek, 5 grudnia 2023

Kalendarz wydarzeń

2016-03-18 18:43:06 (ost. akt: 2016-03-18 18:45:07)

Podziel się:

20 marca

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Ach, ta Mysia, godz. 11, 12.30

Spektakl
Teatr im. Stefana Jaracza
Wiśniowy Sad, godz. 19
On wrócił, godz. 19.30

Koncert: Kat & Roman Ostrzewski
Nowy Andergrant, godz. 19
To muzyczny powrót do przeszłości. Zespół zadebiutował w 1986 roku roku wydając krążek „666”, stając się natychmiast płytą kultową. Przez ostatnie lata nie była dostępna w oficjalnej sprzedaży. W 2014 roku Roman Kostrzewski razem z zespołem ponownie weszli do studia, by nagrać album w nowatorskiej wersji. I tak się stało. „666” brzmi pierwotnie i dziko i kipi nową energią. Teraz jeżdżą po całej Polsce i prezentują na żywo efekty tej pracy. Support: Corrodead. Bilety: 40 zł/50 zł.

Garażówka
Arte Klubogaleria, w godz. 16-20
Nie macie się w co ubrać? Chcecie kupić coś niebanalnego? Zawadzają Wam dodatki, buty, biżuteria, których chcecie się od dawna pozbyć? Szukacie miejsca do sprzedaży swoich projektów/ rękodzieła? W niedzielne popołudnie, możecie wziąć udział w garażówce, czyli masowej wymianie ciuchów. W planach także atrakcje muzyczne. Dla wszystkich odwiedzających/kupujących wstęp wolny. Opłata dla wystawiających/sprzedających 10 zł.

Poranek w Kamienicy
Kamienica Naujacka MOK, godz. 12
Do bajecznego świata zaprasza Dominik Chowaniec. W programie m.in. krasnalskie wierszyki i rysowanki.

Spektakl „Osiem kobiet”
Wydział Humanistyczny UWM, godz. 18
To spektakl napisany w latach 60. XX wieku przez francuskiego reżysera filmowego i pisarza — Roberta Thomasa. Sztuka jest opowieścią pełną rodzinnych tajemnic ujawnianych, jak to bywało już u mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka, nieśpiesznie i z wyczuciem. Teatralni twórcy niejednokrotnie brali na warsztat utwór Thomasa. Tego zadania podejmuje się również olsztyński Teatr kloszART. Wstęp wolny.

Michel Lethiec & Friends
Filharmonia, godz. 17
Olsztynianie mają okazję wysłuchać specjalnego koncertu XX Wielkanocnego Festiwalu im. L.v. Beethovena 2016. W wydarzeniu artystycznym „Evening in New York” wystąpią Michel Lethiec & Friends: (Michel Lethiec – klarnet, Villu Veski – saksofon, Tomasz Januchta – kontrabas). Klarnecista francuski Michel Lethiec uważany jest za jedną z najznakomitszych postaci na światowej scenie muzycznej. Solistom towarzyszyć będzie Meccore Quartet. Założony w 2007 roku zespół uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Meccore Quartet tworzą: Wojciech Koprowski – skrzypce, Jarosław Nadrzycki – skrzypce, Michał Bryła – altówka oraz Karol Marianowski – wiolonczela.W programie „Evening in New York” muzycy zaprezentują m.in: melodie z musicalu West Side Story Leonarda Bernsteina oraz melodie z opery Porgy and Bess George'a Gershwina ( w wersji kameralnej). Usłyszymy również kompozycje: Morton Gould - „Hommage to Benny”, Villu Veski „Arrival” oraz jego „Jazz Club 1962”. Bilety: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy.

Pasja wg św. Jana Bacha
Katedra św. Jakuba, godz. 20
Wystąpią: Katarzyna Dondalska – sopran, Olga Atrochowa – alt, Wiaczesław Worobiew – tenor, Sebastian Szumski – bas/baryton, Ewa Mrowca – organy, Krzysztof Koziatek – continuo. Orkiestrą Symfoniczną Flharmonii Warmińsko-Mazurskiej dyryguje Piotr Sułkowski. W Katedrze usłyszymy również chór kameralny Ruskij Partes z Filharmonii Twerskiej pod dyrekcją Andrieja Krużkowa, koncertowy chór chłopięco-młodzieżowy Szkoły Chóralnej miasta Konakowa w regionie Twerskim. Dyrygent: Wadim Machnowski i chórmistrzowie: Natalia Machnowska, Piotr Zotow i Kristina Zotowa. Wstęp wolny.

Spotkanie „XXXI Światowy Dzień Młodzieży „Błogosławieni miłosierni…”
Parafia Matki Boskiej Fatimskiej, godz. 13

Niedziela Palmowa
Katedra, godz. 11
Msza święta pontyfikalna w Bazylice św. Jakuba.

Misterium Męki Pańskiej
Kościół św. Anny na Zielonej Górce, godz. 19

Spotkanie
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 10
Spotkanie absolwentów

Wiosenny spływ Łyną
Rondo Bartąska, godz. 10.10

Zdobywamy Siedmiomilowe Buty
Wysoka Brama, godz. 10.30
Koło Rodzinne Laurencja Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK zaprasza na jubileuszowy 300 rajd Zdobywamy Siedmiomilowe Buty. Wyruszy on w pogoni za Kopernikiem po Olsztynie. Organizatorzy proszą, by uczestnicy przynieśli ze sobą własnoręcznie zrobione z materiałów ekologiczne marzanny, które przed spaleniem na terenie Miejskiej Straży Pożarnej będą ocenione, a za najładniejsze wykonawcy otrzymają nagrody.

Wędrówki rodzinne
Przystanek autobusu linii nr 17 nad rzeką Wadąg, godz. 8.40
Pieszy rajd z cyklu „Wędrówki Rodzinne”, w czasie którego uczestnicy zdobywają odznakę „Śladami Mikołaja Kopernika”. Trasa: Most na rzece Wadąg – Elektrownia „Łyna” – Brąswałd – Barkweda – PKP Bukwałd – Warmińskie Buczyny-Natura 2000 – Cerkiewnik (20 km w tym: 16 km szlak czerwony plus 4 km dojście do Elektrowni i do przystanku w Cerkiewniku). Podczas wycieczki przewodnik snuć będzie opowieść o życiu Mikołaja Kopernika.

KINO
Król Lew
Helios
Nadszedł czas by dzieci poznały legendę Króla Lwa. Czekają was wyjątkowe pokazy legendarnej animacji z dodatkowymi atrakcjami. Oprócz wielkiego hitu, dzieci i ich rodzice zobaczą wyjątkowy, premierowy materiał nowego serialu „Lwia Straż”.
Pokazy „Króla Lwa” oraz materiał nowego serialu „Lwia Straż” w Heliosie 20, 28 i 29 marca o godzinie 12.

21 marca

Na wiosnę „Włącz się”
Informacja Kulturalna MOK, godz. 12
Jeśli nie wiesz, co w kulturalnej trawie piszczy, to spotkanie jest dla ciebie.

Misterium Męki Pańskiej
Kościół św. Anny na Zielonej Górce, godz. 19

Rozmowy o Ojczyźnie
Sala konferencyjna, ul. Dąbrowszczaków 10, godz. 18
Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zaprasza na odczyt doradcy wicepremiera J. Gowina Michała Wypija pod tytułem: „Rozwój nauki i szkolnictwa wyższego wobec wyzwań stojących przed Polską w kontekście planu Morawieckiego”.

Spotkanie
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18
Dwugłos na temat: Polska samorządność a społeczeństwo obywatelskie.

KINO
„Borys Godunow”
Multikino
Opera Modesta Musorgskiego to kolejna odsłona cyklu Royal Opera House w Multikinie. To utwór o szczególnym znaczeniu w historii muzyki europejskiej, a także w twórczości samego kompozytora. Jako gatunek stanowi dzieło przełomowe zarówno pod względem treści libretta, tematu, jak i formy muzycznej. Utwór jest dramatem historycznym, opisującym mechanizmy władzy w XVII-wiecznej Rosji, choć jego przesłanie, los rządzonego ludu i poczynania władzy, pozostaje uniwersalne.

Wernisaż
CEiIK, godz. 16
Wernisaż zdjęć i malarstwa „Święta rana” autorstwa Olgi Jacenko (malarstwo) i Oskara Dumitraszczuka (fotografia). Projekt jest poświęcony Rewolucji godności na Ukrainie, która wydarzyła się w okresie od listopada 2013 roku do wiosny 2014 roku.
Wystawa przygotowana jest przez Ambasadę Ukrainy w Polsce, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Związek Ukraińców w Polsce - Oddział w Olsztynie oraz CEiIK po to, by wspólnie upamiętnić drugą rocznicę tragicznych wydarzeń na Majdanie oraz aneksji Krymu.
Obrazy Olgi Yatsenko i Oscara Dumitrashchuka zostały zrobione w technice autorskiej, która łączy zdjęcia, które zostały zrobione w tych miejscach gdzie odbywały się wydarzenia oraz artystyczne odtworzenie tych wydarzeń w tych miejscach

22 marca

Spektakl
Ach, ta Mysia
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 9.30

Spektakl
O Rybaku i Złotej Rybce
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 11

Filmowe przebieranki
Sala kameralna amfiteatru, godz. 18
Obejrzymy film „Czy Lucyna to dziewczyna” w reżyserii Juliusza Gardana z 1934 roku. Tytułowa bohaterka, grana przez Jadwigę Smosarską, to młoda pani inżynier, która by dostać pracę, udaje mężczyznę. Jako Julian Kwiatkowski zostaje pomocnikiem inżyniera Żarnowskiego. A że gra go Eugeniusz Bodo, dalszy ciąg perypetii staje się nietrudny do przewidzenia.

Koncert
Kamienica Naujacka MOK, godz. 18
Barokowe sonaty na flet, fortepian i wiolonczelę to koncert cyklu „Instytut Muzyki Swojemu Miastu”. Poznamy biografię bohatera wieczoru, czyli prof UWM — Leszka Szarzyńskiego. W programie znajdzie się również koncert, w czasie którego wystąpią: Leszek Szarzyński — flet, Agnieszka Panasiuk — fortepian oraz gościnnie Paweł Panasiuk na wiolonczeli. W programie utwory Bacha, Heandla i Vivaldiego.

Zajęcia rekonstrukcji strojów oraz łucznictwa historycznego
Pałac Młodzieży, godz. 16

Spotkanie autorskie
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 18
Spotkanie autorskie z Izoldą Falkowską i promocja tomiku wierszy „W wierszach urody i życia”.

Wykłady o sztuce
Pałac Młodzieży, godz. 17
Dr hab. Renata Zimnicka-Prabucka, prof. UWM, wygłosi wykład pt. „O szkicowaniu jako środku higieny psychicznej”.

Akcja Zajączkowo
Stary Ratusz WBP, godz. 10
Książki z dobrą przeszłością w DKK mogą znaleźć nowych właścicieli.

The Sammy C Project
Multikino, godz. 19
To wyjątkowy pokaz kolejnej superprodukcji narciarskiej. Tym razem na dużym ekranie będziemy mogli podziwiać ewolucje najsławniejszych zawodników na świecie.
W akcji Sammy Carlson, czyli pięciokrotny medalista Winter X-Games i żyjąca legenda narciarska. Zrezygnował z udziału w oficjalnej rywalizacji, by dzięki swojej odwadze i szalonej wyobraźni przekraczać granice ludzkich możliwości.

23 marca

Spektakl
O Rybaku i Złotej Rybce
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 10

Spektakl
Ach, ta Mysia
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 11.40

Koncert Natalii Nykiel
Arte Klubogaleria, godz. 20
Natalia postawiła na mocno osadzony w klubowych i elektro rytmach pop. W jej wykonaniu usłyszymy również wiele dobrych piosenek, w których zawiera mnóstwo znakomitych metafor. Jeśli do tej pory znaliście tylko „Bądź duży”, to czas nadrobić zaległości. Bilety: przedsprzedaż: 25 zł, w dniu koncertu: 30 zł.

Pokaz filmu „October Baby”
Instytut Kultury Chrześcijańskiej, godz. 17
Inauguracja spotkań „Każde życie jest bezcenne”. Projekcja filmu „October Baby”, który opowiada historię Gianny Jessen, kobiety, która urodziła się mimo próby przeprowadzenia aborcji. Dziś Gianna działa aktywnie w organizacjach antyaborcyjnych i walczy o życie każdego człowieka.

Zajęcia z planszówką
Siedziba Szalonego Krasnoluda, godz. 16

Spotkania klubu brydżowego
Planeta 11, godz. 15

24 marca

Koncert Sołtan
Galeria Sowa, godz. 19.30
Razem z Soltan Art Group zapraszamy na niezapomniane i wyjątkowe wydarzenie, autorski koncert multiinstrumentalisty Michała Sołtana. To wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Inspiracje czerpie z różnych gatunków. Jest tam i pop, rock, funk, jazz i muzyka elektroniczna.

Nauka gry na gitarze
Planeta 11, godz. 16

DKF „Za”: „Aferim!”
CEiIK, godz. 19
„Aferim!” oznacza po turecku „brawo”, „dobra robota”. Akcja filmu przenosi nas na Wołoszczyznę. Jest 1835 rok. Lokalny policjant Constandin i jego syn szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Koncert Braci Soprano
Pub Sarmata, godz. 20.05

Msza Krzyżma
Katedra św. Jakuba, godz. 10

Koncert Queen
Multikino, godz. 20
To zrekonstruowana wersja kinowa legendarnego koncertu Hammersmith Odeon z 1975 roku.
W czasie tego seansu fani grupy odbędą nie tylko muzyczną podróż w przeszłość. W materiale znajdą się nigdy wcześniej nie publikowane materiały archiwalne, które zawierają wywiady ze wszystkimi czterema członkami zespołu i gwarantują wnikliwy wgląd w przełomowy rok 1975.
Brian May z Queen zrecenzował produkcję: „ten koncert był wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz zagraliśmy cały pokaz na żywo w telewizji ... jako pokaz bożonarodzeniowy. Jakość, po rekonstrukcji i przeniesieniu do domeny cyfrowej, jest niesamowita. A przekaz naszej energii był niezwykle intensywny”.

25 marca

Wielkanoc na Warmii i Mazurach
Dom „Gazety Olsztyńskiej”, od godz. 11
Warsztaty rodzinne

Zajęcia z planszówkami
Siedziba Szalonego Krasoluda, ul. Kołobrzeska 30, godz. 16

Zajęcia rekonstrukcji strojów oraz łucznictwa historycznego
Pałac Młodzieży, godz. 16

Wielki Piątek
Katedra, od godz. 6

KINO
Wstrząs
Jak oceniają krytycy największą wartością obrazu jest wycofana i pełna skupienia rola Willa Smitha. Doktor Omalu, wykwalifikowany patolog, odkrywa powiązanie między obrażeniami odniesionymi przez niektórych zawodowych graczy w futbol, a ich przedwczesną śmiercią. Władze ligi futbolowej nie są jednak zainteresowani wynikami jego badań i starają się zapobiec publikacji wyników. Omalu sprzeciwia się jednak establishmentowi i stanie do walki z gigantem.
Multikino

Tata kontra tata
Ojciec kontra ojczym – Will Ferrel vs Mark Wahlberg. Jeden dumny ojciec spotyka drugiego dumnego tatę. I wszystko pójdzie nie tak, bo każdy z nich będzie chciał przejąć dowodzenie. A pierwsze spotkanie dwóch ojców stanie się początkiem totalnej wojny. Brad (Ferrel) jest spokojny i rodzinny, a Dusty (Wahlberg) jest typowym złym chłopcem.
Multikino

26 marca

Wielka Sobota. Wigilia Paschalna
Katedra, od godz. 6

27 marca

Wielkanoc — Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
Katedra św. Jakuba, godz. 6

KINO
Cuda z nieba
Helios
Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam. Narratorką opowieści jest jej matka, Christy (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy w końcu mogła wyjść na zewnątrz, zdarzył się straszny wypadek. Dziewczynka wpadła w środek spróchniałego drzewa. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Obraz o niezwykłej potędze wiary, która zmieniła życie Annabel.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB