środa, 29 listopada 2023

Kalendarz imprez

2016-03-27 06:00:00 (ost. akt: 2016-03-25 13:55:53)

Autor zdjęcia: archiwum artysty

Podziel się:

27 marca

Wielkanoc — Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
Katedra św. Jakuba, godz. 6

Easter Beats
Irish Pub Carpenter Inn, godz. 21.30
Na niedzielę hip-hop, rap z przełomu lat 90 oraz selekcja najlepszych brzmień przygotowana przez didżeja one2one. Gościnnie jeden z twórców olsztyńskiej sceny — didżej Fauda. Bilety: 10 zł.

28 marca

KINO
Cuda z nieba
Helios, Multikino
Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam. Narratorką opowieści jest jej matka, Christy (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy w końcu mogła wyjść na zewnątrz, zdarzył się straszny wypadek. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Obraz o niezwykłej potędze wiary, która zmieniła życie Annabel.

Międzynarodowy Dzień Teatru
Teatr im. Jaracza, godz. 19.15
Spektakl „Operetka”

29 marca

Międzynarodowy Dzień Teatru
Teatr im. Jaracza, godz. 19.15
Spektakl „Operetka”

KINO
„Requiem” Verdiego z Luciano Pavarottim
Multikino, godz. 19
Nagranie zrealizowano na żywo w La Scali w Mediolanie w 1967 roku. „Requiem” Verdiego wykonane zostało po raz pierwszy w La Scali, w 1967 roku, by uczcić 10 rocznicę śmierci Toscaniniego. Produkcja z udziałem orkiestry i chóru Opery La Scala została zaprezentowana również w Moskwie, Montrealu oraz Nowym Jorku. Nagranie zrealizowano na taśmie filmowej 35 mm w 1967 roku z udziałem młodego Luciano Pavarottiego, który zastąpił Carlo Bergonziego. To jedna z pierwszych produkcji filmowych Herberta von Krajana i jego pierwsza produkcja w kolorze.

30 marca

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 10
„O Rybaku i Złotej Rybce”

Międzynarodowy Dzień Teatru
Teatr im. Jaracza, godz. 19.15
Spektakl „Operetka”

Zajęcia z planszówką
Siedziba Szalonego Krasnoluda, ul. Kołobrzeska 30, godz. 16

Spotkanie z doradcą zawodowym OHP
Planeta 11, godz. 13

Spotkanie klubu brydżowego
Planeta 11, godz. 15

31 marca

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 10
„Od ucha do ucha”

Spektakl
Teatr im. Jaracza, godz. 19.15
„Operetka”

Koncert Natalii Mularonek
Revolver Rock Cafe, godz. 20
Natalia Mularonek jest półfinalistką 8. edycji programu „Mam Talent”. W programie znajdą się aranżacje wokalne popularnych utworów. Wstęp wolny.

Pokaz filmu
CEiIK, godz. 19
W cyklu DKF „Za” obejrzymy hiszpańską produkcję „Stare grzechy mają długie cienie”. To opowieść i policjantach z Madrytu, którzy przybywają na prowincję, aby poprowadzić śledztwo w sprawie zaginięcia dwóch sióstr. Gdy zostają znalezione ich ciała, okazuje się, że ofiar było więcej.

Rzeźnia Literacka nr 3
Amfiteatr im. Czesława Niemena, godz. 18
Przyjdź i weź udział w konkursie. Twój tekst oceni profesjonalne jury i publiczność. Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Książki Niemieckiej
Centrum Nauk Humanistycznych, godz. 11
Spotkanie, które jest częścią Dni Otwartych Drzwi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, poprowadzi Magdalena Drozdowicz. W programie m.in. warsztaty graficzne na podstawie książki „Atlas wysp odległych” Judith Schalansky.

Spektakl
Gimnazjum nr 13, godz. 12
Spektakl „Czy mogła istnieć miłość w obozie Auschwitz, czyli Romeo i Julia w Auschwitz”.

Koncert Braci Soprano
Pub Sarmata, godz. 20.05

Kabaret Świerszczychrząszcz na 15-tkę Radia UWM FM
Arte Klubogaleria, godz. 20

1 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 10
„Od ucha do ucha”

Spektakl
Teatr im. Jaracza, godz. 19.15
„Operetka”

Koncert Kuban
Nowy Andergrant, godz. 21
Kuban to opoczyński raper, którego hit „Nie ma jak” promujący trzecią edycję Młodych Wilków ma już 2,5 miliona odsłon na youtube.com. Jego największym atutem jest naturalność na scenie, dobre wyczucie bitu i świetny chilloutowy klimat w utworach. W czasie afteru zagra DJ Pasza oraz didżeje od nas, czyli Trap nie disco. Bilety: 25 zł.

Spotkanie z Piotrem Senderem
Planeta 11, godz. 17
Piotr Sender będzie promować swoją najnowszą książkę „Rozmowa z Botem”.

Środowiskowe seminarium astronomiczne
Planetarium, godz. 14.15
Udział wezmą pracownicy planetarium i obserwatorium, wykładowcy UWM, nauczyciele i studenci. Organizatorzy zapraszają do udziału również mieszkańców Olsztyna.

„Kosmiczne to-i-owo”
Planetarium, godz. 17
Aleksandra Hamanowicz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego opowie o „Gwiazdach zmiennych oczami OGLE — odkrywanie tajemnic Drogi Mlecznej”. Wstęp wolny.

Koncert
No Logo
Arte Klubogaleria, godz. 21

KINO
Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości
Czy Batman zniszczy Supermana? Tego dowiecie się w najnowszej odsłonie przygód superbohaterów. A główną rolę odegra Clark Kent (Henry Cavill), który pracuje nadal w „Daily Planet” z Lois Lane (Amy Adams) i Perrym White'em (Laurence Fishburne). Jako dziennikarz udaje się do Gotham, gdzie poznaje m.in. Leksa Luthora (Jesse Eisenberg). W produkcji dojdzie do konfrontacji Supermana z Batmanem (Ben Affleck). Przez historię przewiną się również inni komiksowi bohaterowie – Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller) i Aquaman (Jason Momoa).

Kung Fu Panda 3
Na początku zapowiedzi filmu usłyszymy charakterystyczny oddech Dartha Vadera. Po chwili pada zaś słynna kwestia „Jestem twoim ojcem”. Tymi słowami zwrócił się Lord Vader do Lukea Skywalkera w piątej części filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje”. Niezdarna, ale lubiana panda, znów na wielkim ekranie. Karate miś zaskoczy was nowymi przygodami. Tym razem Po i jego znajomi będą zmagać się z m.in. nadprzyrodzonymi siłami.

Moje wielkie greckie wesele 2
To kontynuacja komediowego hitu, który z budżetem około 5 milionów złotych zarobił w USA zarobił ponad 240 milionów. Film o losach szalonej greckiej rodziny stworzył Tom Hanks, a namówiła go do tego żona — Rita Wilson, która z pochodzenia jest Greczynką. Nową odsłonę filmu znów wyprodukował Tom Hanks według scenariusza Nii Vardalos. Toulę i Iana spotykamy kilkanaście lat po ich wielkim weselu. Wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych.

Opowieść o miłości i mroku
Film jest ekranizacją pamiętników izraelskiego pisarza Amosa Oza. W swoich wspomnieniach autor powraca do lat 40. i 50., kiedy dorastał w ogarniętym wojną Izraelu. Za kamerą stanęła Natalie Portman jako reżyserka, jest również autorką scenariusz i wystąpiła w głównej roli kobiecej.

Koncert Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Filharmonia, godz. 19
Jakub Chrenowicz – dyrygent. W programie: Wojciech Kilar – Poemat symfoniczny „Krzesany”; Mieczysław Karłowicz – „Odwieczne pieśni op. 10” oraz Karol Szymanowski – Fragmenty z baletu „Harnasie” Muzycy znad Bałtyku zapraszają, przekornie, na wieczór muzyki zrodzonej pod Tatrami.

2 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 17
„Od ucha do ucha”

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza, godz. 19
„Tato”

Fisz Emade Tworzywo
Nowy Andergrant, godz. 21
Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie bracia, a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade wprowadzili nową jakość do muzyki klubowej i dziś mają tłumy zwolenników.
Nie ograniczają się z eksperymentami, zupełnie nie przywiązują wagi do gatunkowych szufladek. Przed nagraniem utworów na płytę „Mamut” powiedzieli, że chcieli stworzyć płytę, której sami słuchaliby z przyjemnością. Udało się. Słuchają jej z przyjemnością i muzycy i tysiące fanów.
Bilety: 40 zł/ 50 zł.

Błękitny happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
Ratusz, godz. 18

Świetlica na strychu
Spichlerz MOK, godz. 10
Sobotnie warsztaty z dziećmi w wieku 6-12 lat, zogniskowane na rozwijaniu twórczego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Świetlica czynna do godz. 13. Wstęp wolny.

The Metropolitan Opera Live in HD — „Madame Butterfly”
Filharmonia, godz. 18.55
Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, wzruszyła już publiczność na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii, nie poprzestając na zwykłej stylizacji. Wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki towarzyszące zabawom w piłkę i muzykę towarzyszącą tradycyjnie świętu kwitnących wiśni. W tytułową postać tragedii wcieli się Kristine Opolais, której heroiczną postawę dobrze pamiętają widzowie transmisji „Cyganerii” dwa sezony temu.

Targi Medycyny Naturalnej
Hala sportowa OSiR, w godz. 10-18
Naturalna biżuteria, produkty i wszystko, czego szukają miłośnicy zdrowego stylu życia. W czasie dwóch dni będzie można skorzystać z porad irydologów, radiestetów, kręgarzy czy bioenergoterapeutów. Chętni będą mieli okazję nabyć zioła, leki wzmacniające organizm oraz kosmetyki ziołowe. Tutaj również znajdziecie książki z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej, parapsychologii, urządzenia do masażu, olejki, kadzidełka. Będzie można też zakupić naturalne kosmetyki i leki.

KINO
Weekendowe poranki dla dzieci
Multikino, godz. 10.30 i 12
Niedziela jest dla rodzin, więc wybierzcie się całą rodziną do kina. A tam o godz. 10.30 wszystkie dzieci będą mogły kontynuować wyjątkową podróż z lokomotywką Tomkiem i przyjaciółmi. Dzieci mogą obejrzeć swoich ulubionych bohaterów na ekranie oraz skorzystać z wielu atrakcji. Poranki z „Tomkiem” są adresowane do dzieci powyżej 2 roku życia. O godz. 12 zawitajcie do Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Czekają na was tajemnice, zagadki, niesamowitości i ekscytujące przygody.

3 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
„Od ucha do ucha”, godz. 11
„Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma”, godz. 12.30

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza, godz. 17
„Prometeusz”

Targi Medycyny Naturalnej
Hala sportowa OSiR, w godz. 10-18

Koncert O. S. T. R
Nowy Andergrant, godz. 20
Jest niekwestionowanym królem freestyle'u i równie dobrze radzi sobie z nagraniami studyjnymi. Jego płyty były nominowane m.in. do Fryderyków w kategorii „Najlepszy album”. W czasie koncertu zabrzmią m.in. utwory z ostatniej płyty „Życie po śmierci”. Najnowsza płyta jest najbardziej osobista w szczególny sposób. O.S.T.R. jest po przejściach, które ukształtowały go na nowo. I taka jest też płyta „Życie po śmierci”. To nowa definicja drogi artystycznej i osobistej. Na nowo zdefiniowany O.S.T.R. Muzycznie za album odpowiada tradycyjnie ekipa Killing Skills, którą obok O.S.T.R. tworzą holenderscy producenci i kompozytorzy Chris Van Rootselaar i Jaap Wiewel.
Bilety: 45 zł/ 50 zł

Smolik i Kev Fox
Arte Klubogaleria, godz. 18
Smolik i Kev Fox to kompletnie nowy projekt, w który zaangażowany jest Andrzej Smolik oraz jego przyjaciel, songwriter z Manchesteru — Kev Fox. Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Kev Fox w Anglii i Irlandii ma duże grono wielbicieli jego akustycznych dźwięków. Teraz artyści połączyli siły i nagrali album pełen prostych, dobrych piosenek. Podbijają serca akustycznym „Mind The Bright Lights”, jak i elektronicznym „Hollywood”. W ich wykonaniu usłyszymy ambitną mieszankę popu, rocka i alternatywy.

Czwarty Taniec Wielkanocny
Scena staromiejska, godz. 13.30
Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie. Tańczymy, aby wyrazić radość ze zmartwychwstania Chrystusa. W Olsztynie będziemy mogli wziąć udział po raz czwarty.

Wojewódzkie Obchody Dni Teatru
Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, godz. 17
Obchody rozpocznie wręczenie odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej Elżbiecie Bilińskiej-Wołodźko, dobromiejskiej animatorce kultury. Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek Teatru Roku 2015”. Uczestnicy będą mieli również okazję obejrzeć spektakl „Być jak Charlie Chaplin”, w którym odtwórcą głównej roli jest Mateusz Deskiewicz z teatru Muzycznego w Gdyni.

Koncert POP Filharmonia
Zbigniew Wodecki
Filharmonia, godz. 18
Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje, jak „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”. Był też gospodarzem programu „Droga do gwiazd”. To artysta nietuzinkowy, który ostatnio powrócił z płytą, na której znalazły się utwory nagrane z Mitch & Mitch Orchestra. Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej, zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Wodeckiego. Hity takie jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie” zabrzmiały na nowo i zyskały nowych odbiorców.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB