Wtorek, 6 grudnia 2022

Kalendarz wydarzeń

2016-04-04 14:13:05 (ost. akt: 2016-04-04 14:23:50)

Podziel się:

3 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Od ucha do ucha, godz. 11
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 12.30

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza, godz. 12, 17
Prometeusz

Targi Medycyny Naturalnej
Hala sportowa OSiR, w godz. 10-18

Koncert O. S. T. R
Nowy Andergrant, godz. 20
W czasie koncertu zabrzmią m.in. utwory z ostatniej płyty „Życie po śmierci”. Muzycznie za album odpowiada tradycyjnie ekipa Killing Skills, którą obok O.S.T.R. tworzą holenderscy producenci i kompozytorzy Chris Van Rootselaar i Jaap Wiewel.
Bilety: 45 zł/ 50 zł

Smolik i Kev Fox
Arte Klubogaleria, godz. 18
To kompletnie nowy projekt, w który zaangażowany jest Andrzej Smolik oraz jego przyjaciel, songwriter z Manchesteru — Kev Fox. Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.

Taniec Wielkanocny
Scena staromiejska, godz. 13.30
Taniec Wielkanocny to uliczny taniec wykonywany w okresie Wielkanocy na całym świecie. Tańczą, aby wyrazić radość ze zmartwychwstania Chrystusa. W Olsztynie w tym wydarzeniu będziemy mogli wziąć udział po raz czwarty.

Obchody Dni Teatru
Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, godz. 17
Obchody rozpocznie wręczenie odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej Elżbiecie Bilińskiej-Wołodźko, dobromiejskiej animatorce kultury. Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek Teatru Roku 2015”. Uczestnicy będą mieli również okazję obejrzeć spektakl „Być jak Charlie Chaplin”, w którym odtwórcą głównej roli jest Mateusz Deskiewicz z teatru Muzycznego w Gdyni.

POP Filharmonia
Zbigniew Wodecki
Filharmonia, godz. 18
Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje, jak „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”. Był też gospodarzem programu „Droga do gwiazd”. To artysta nietuzinkowy, który ostatnio powrócił z płytą, na której znalazły się utwory nagrane z Mitch & Mitch Orchestra. Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej, zapomnianej płycie z roku 1976. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Wodeckiego. Hity takie jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Panny mego dziadka” czy „Posłuchaj mnie spokojnie” zabrzmiały na nowo i zyskały nowych odbiorców.

Debata Miejska „Rowerowy Olsztyn 2020”
Spichlerz MOK, godz. 16
Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje pomysły, w jaki sposób miasto może uczestniczyć w międzynarodowym projekcie badawczym BikeLab. Wstęp wolny.

4 kwietnia

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Seks dla opornych, godz. 17 i 19.30
Wysocki. Powrót do ZSRR, 17.30

5 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Od ucha do ucha, godz. 9.30
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 10.30

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza
Intro, godz. 17
Sprzedawcy gumek, godz. 19

XX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej
Otwarcie wystawy
Centrum Polsko-Francuskie, godz. 18
Otwarcie wystawy „Widoki miast francuskich z 1656 roku Mateusza Meriana (1593-1650)” z kolekcji Roberta Klimka

KINO
Liga Mistrzów UEFA: Barcelona - Atletico
Multikino, godz. 20.30

6 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Od ucha do ucha, godz. 9.30
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 10.30

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza
Supermenka, godz. 17 i 20
Koń, kobieta i kanarek, godz. 19

Wieczór stand-up w Sowie
Galeria Sowa, godz. 20
Krzysztof Gajewski i Rafał Banaś pokażą, że cięta riposta jest ich specjalnością. Bilety: 15 zł.

XX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej
Spotkanie
Centrum Polsko-Francuskie, godz. 18
Spotkanie z Joanną Nojszewską, autorką książki „Klucz francuski”

KINO
Liga Mistrzów UEFA: Wolfsburg — Real Madryt
Multikino

7 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 9

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza
Berlin, czwarta rano, godz. 19

Koncert „Spojrzenie w przeszłość”
Galeria Sowa, godz. 19.30
Tadeusz Machala zaprasza na koncert, który będzie okazją do wspominania twórczości Krzysztofa Klenczona. Bilety: 10 zł.

Koncert zespołu Pająk
Klub Sarp, godz. 21

XX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej
Czytanie
Centrum Polsko-Francuskie, godz. 18
Małgorzata Czaplarska, romanistka po studiach w Polsce i Francji, przewodnicząca Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Francji i Bretanii „Amitie”, zaprezentuje kolejny tom powieści kryminalnej Jean-Luc Bannaleca „Sztorm na Glenanach”.

KINO
„Jak wam się podoba”
Multikino, godz. 19
Kolejna odsłona cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Tym razem obejrzymy retransmisję sztuki Wiliama Szekspira „Jak wam się podoba”, która opowiada o różnych odcieniach miłości, ale przede wszystkim o dojrzewaniu do wielkiego uczucia.

8 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 9

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Teatr im. Jaracza
Quo Vadis, godz. 17 i 19.30
Od przodu i od tyłu, godz. 17.30

Tomek Lipiński Unplugged
Sala kameralna amfiteatru, godz. 19
Kultowe utwory formacji Tilt i Brygady Kryzys oraz oczywiście solowe kawałki artysty z krążka „To, czego pragniesz”, to czeka nas w trakcie olsztyńskiego koncertu. Tomek Lipiński rusza w trasę z nowym, akustycznym projektem. U boku wokalisty wystąpią Maciej Dłużniewski — gitara, Piotr Leniewicz — gitara basowa i Karol Ludew — perkusja. Bilety: 25 zł.

Warsztaty Kreatywnego Myślenia
Planeta 11, godz. 17

Spotkanie
Tyrolskie Smaki, Targ Rybny 11, godz. 18.30
Opowieści z dreszczykiem dla dorosłych przy akompaniamencie muzycznym opowiada Aleksandra Sulska. Bilety: 20 zł/25 zł.

Maxim Vengerov „W hołdzie Henrykowi Wieniawskiemu”
Filharmonia, godz. 19
Na scenie będziemy mogli podziwiać kunszt światowej sławy skrzypka Maxima Vengerova. W programie utwory Henryka Wieniawskiego — „II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22”, „Wariacje na temat własny op. 15”, „Polonez koncertowy D-dur op. 4” oraz „Legenda op. 17”.

KINO
Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości
Batman staje do walki z Supermanem. Clark Kent (Henry Cavill), jako dziennikarz udaje się do Gotham, gdzie poznaje m.in. Leksa Luthora (Jesse Eisenberg). Dojdzie tam do spotkania z Batmanem (Ben Affleck). Przez historię przewiną się również inni komiksowi bohaterowie, którzy wniosą do opowieści jeszcze więcej emocji, czyli Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller) i Aquaman (Jason Momoa).
Helios

Kung Fu Panda 3
Niezdarna, ale lubiana panda, znów na wielkim ekranie. Karate miś zaskoczy was nowymi przygodami. Tym razem Po i jego znajomi będą zmagać się z m.in. nadprzyrodzonymi siłami. Szukacie inspirującej animacji dla całych rodzin z mądrym przesłaniem? Wybierzcie się na filmowe przygody Pandy.
Helios

Królowa pustyni
Bohaterką biograficznego filmu jest Gertrude Bell (Nicole Kidman), brytyjska pisarka, podróżniczka i doradca polityczny. W roku 1921 przyczyniła się ona do wyznaczenia granic państwa, któremu później nadano nazwę Irak. Bell blisko współpracowała z T.E. Lawrence’em, bohaterem kultowego obrazu „Lawrence z Arabii”. Bell osiągnęła znaczącą pozycję w świecie arabskim w czasach, kiedy głosu kobiet nie brano pod uwagę. Spełniała marzenia, zmieniła bieg historii, ale nigdy nie odnalazła szczęśliwej miłości.
Helios

Cień
Mroczny thriller z gwiazdorską obsadą. Wyszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz Vincent (w tej roli Matthias Schoenaerts), niespodziewanie dla samego siebie zakochuje się w żonie milionera (Diane Kruger), którą ma chronić. I ściąga na siebie kłopoty. Mocną podstawę stanowi również muzyka w wykonaniu zespołu Gesaffelstein i Azealii Banks.
Helios

Bóg nie umarł 2
Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum. Bohaterka trafiła przed sąd z zarzutem, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, kiedy w czasie lekcji historii wspomniała o Jezusie.
Helios

KINO
Hardcore Henry
Pierwszy film akcji, który nakręcono z perspektywy pierwszej osoby. Główny bohater produkcji budzi się z amnezją, ale szybko dowiaduje się, że udało się go przywrócić do życia, bo został… cyborgiem. I tytułowy Henry, niczym w grze komputerowej, eliminuje każdego napotkanego na swojej drodze bandziora. To rosyjski obraz, który został sfinansowany całkowicie przez akcję crowdfundingową.
Helios

Łowca i Królowa Lodu
To nie będzie zwykła baśń. To prequel „Królewny Śnieżki i Łowcy” z 2012 roku. Tym razem poznamy wcześniejsze losy Łowcy, Złej Królowej Ravenny. W głównych rolach Charlize Theron, Emily Blunt i Chris Hemsworth. Przeniesiemy się do czasów, kiedy to Zła Królowa panuje nad światem i tworzy najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata.
Helios

Pięćdziesiąt twarzy Blacka
To parodia popularnej produkcji i książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Milioner Christian Black jest zabójczo przystojny, bogaty, ale kompletnie nie radzi sobie w łóżku. Kiedy w życiu milionera pojawia się wścibska dziennikarka, kolejne pikantne sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne.
Helios

9 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 17

Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Tear im. Jaracza, godz. 19
Gala teatralna, D’Arte i koncert flamenco

Baśnie dla dzieci
Tyrolskie Smaki, od godz. 11
Baśnie z czterech stron świata — dla dzieci. Przy akompaniamencie muzyki bajarka Aleksandra Sulska opowie o przygodach baśniowych bohaterów. O godz. 11 będą to opowieści dla dzieci w wieku 2-4 lata, o godz. 12.30 — dla dzieci w wieku 5-9 lat. Bilety: 20 zł/ 25 zł. Jeden opiekun wchodzi za darmo.

Spotkanie
Tyrolskie Smaki, godz. 18.30
Opowieści z dreszczykiem dla dorosłych przy akompaniamencie muzycznym opowiada Aleksandra Sulska. Bilety: 20 zł/25 zł.

Koncert Edyty Geppert
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM, ul. Dybowskiego 11, godz. 19
Jej kunszt doceniają słuchacze w całej Polsce. W repertuarze usłyszymy prawdziwe perełki polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów śpiewanych przez artystkę są m.in. Agnieszka Osiecka, Jacek Cygan, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski czy Andrzej Poniedzielski. Wśród kompozytorów Włodzimierz Korcz czy Seweryn Krajewski. Edycie Geppert będą towarzyszyć Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki na trąbce. Autorem scenariusza jest Piotr Loretz.
Bilety do nabycia w Biurze Ogłoszeń Gazety Olsztyńskiej
ul. Partyzantów 71, tel. 89 527 35 70 oraz u organizatora tel. 794 759 447 Sprzedaż internetowa: www.teatrsmiechu.pl, www.kupbilecik.pl. Bilety: 85 zł oraz 75 zł.

„Bieg na sześć łap” i Speed Cross Race
Schronisko dla Zwierząt, godz. 10
To kolejny „Bieg na sześć łap”, a nad całością będą czuwać tym razem zawodnicy i organizatorzy Speed Cross Race. Trasa spaceru to trzy kilometry, biegu — siedem kilometrów. Wśród atrakcji: wystawa zdjęć z zawodów Speed Cross Race, koncert uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Casio Olsztyn, który odbędzie się na trasie biegu. Na zakończenie poczęstunek i dyplomy dla uczestników akcji.

XX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej
Koncert ŻelipapĄ
Sala kameralna amfiteatru, godz. 18
Występ studenckiego zespołuz Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. W ich wykonaniu usłyszymy instrumentalne melodie kompozytorów francuskich, argentyńskich oraz autorskie kompozycje inspirowane muzyką akordeonową.

10 kwietnia

Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Od ucha do ucha, godz. 11
Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma, godz. 12.30

Koncert Mariki
Arte Klubogaleria, godz. 18
Marika jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Śpiewała m.in. z Erykah Badu czy Macy Gray. Występowała na największych krajowych festiwalach i poza granicami, m.in. we Francji, Włoszech, USA czy Chinach. Jej najnowszy album to nowy rozdział w życiu artystki. Płyta znalazła się w zestawieniu najważniejszych albumów 2015 roku.

Koncert rodzinny „Alicja w krainie czarów”
Filharmonia, godz. 11
Koncert rodzinny w czasie którego zaprezentują się młodzi tancerze olsztyńskich grup. Pamiętacie tę barwną historię małej dziewczynki, która podążając za białym królikiem przenosi się do magicznej krainy? Na scenie tancerze z Grupy Estradowej FLAME oraz dzieci ze Szkółki Baletowej FitDance. Tańcem porwą widzów do tajemniczego świata baśni, czarów i niewytłumaczalnych zdarzeń. Biorą też udział mali tancerze z ODK Akant, Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie, SP nr 7 i SP nr 18 z Olsztyna, Klubu „Na Górce”, Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, Braniewskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobrym Mieście. Za reżyserię spektaklu odpowiada Katarzyna Stocka.

Obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
Plac Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, godz. 8.41

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB