środa, 29 listopada 2023

Rodzinny wyjazd? Patrzmy w lusterka!

2016-04-14 16:12:26 (ost. akt: 2016-04-14 16:18:16)

Autor zdjęcia: Renault

Podziel się:

Wyższe temperatury to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej liczby motocyklistów na drogach.

Dla tych, którzy nie korzystają z opon całorocznych, wiosna to czas zmiany ogumienia. Bardzo ważne, aby z chwilą gdy średnia temperatura będzie wynosić powyżej siedmiu stopni Celsjusza wymienić opony zimowe na letnie. W wyższej temperaturze zimowe opony nie radzą sobie tak dobrze jak letnie, bo wykonane są z innej gumy. Wówczas droga hamowania pojazdu potrafi znacznie się wydłużyć. — Ponadto opony zimowe użytkowane przy wyższych temperaturach dużo szybciej się zużywają — radzą trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Przegląd klimatyzacji oraz wymianę filtra kabinowego należy wykonywać przynajmniej raz w roku, a po zimie jest na to najlepszy moment. Temperatury rosną i w okresie wiosenno-letnim będziemy często korzystać z klimatyzacji, dlatego już teraz lepiej odgrzybić klimatyzację. Dzięki temu usuniemy również wszelkie pleśnie, roztocza i bakterie, które nagromadziły się w trakcie zimy z powodu wilgoci i ciepłego powietrza grzejącego nasze auto w zimie.

— Najbardziej narażeni na obrażenia w kolizjach i zderzeniach drogowych są piesi, rowerzyści i motocykliści. Kierowcy samochodów w okresie wiosenno-letnim powinni zwracać szczególną uwagę na tych uczestników ruchu, bowiem wówczas pojawiają się na drogach w dużo większej ilości — mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.
Po zimie kierowcy są odzwyczajeni od widoku jednośladów w swoich wstecznych lusterkach. Tymczasem jest to jeden z kluczowych elementów wyposażenia samochodu, pozwalający dostrzec i oszacować naszą odległość od motocykla i prędkość z jaką się do nas zbliża. W przypadku obecności rowerzystów na jezdni najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej odległości podczas ich wymijania oraz zwrócenie uwagi na ścieżki rowerowe, które niejednokrotnie krzyżują się z drogami. Podczas wyprzedzania motocyklistów, rowerzystów czy tak ostatnio popularnych kierowców skuterów, zachowajmy odległość minimum jednego metra.
woj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Basia Witkowska #1981845 25 kwi 2016 17:38

    My już wymieniliśmy na początku kwietnia, paragon się przydał bo teraz mechanicy to promowana branża Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów https://loteriaparagonowa.gov.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz