Wtorek, 29 listopada 2022

Kolejny oddział Powiatowej Szkoły Muzycznej

2016-05-27 16:40:38 (ost. akt: 2016-05-27 16:49:08)

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Podziel się:

Radni powiatowi postanowili. Od września powstanie czwarta już filia szkoły muzycznej. Uczniowie będą uczyć się w pomieszczeniach dobromiejskiego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II przy ul. Garnizonowej 20.

Utworzenie kolejnej, czwartej już, filii szkoły muzycznej, było jednym z tematów XIV Sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która odbyła się 20 maja 2016 roku.
Posiedzenie radnych rozpoczęło się występem uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. W kwartecie zagrali Marcelina Rucińska (skrzypce), Amelia Bryl (wiolonczela), Zofia Hiszpańska (skrzypce) i Zuzanna Krotoszyńska z PSM w Olsztynie (akordeon). Z kolei we wspólnym trio wystąpili Zuzanna Zielińska (skrzypce), Filip Borowik (klawisze) i Alan Dżbik (flet). Warto zaznaczyć, iż cała siódemka, mimo młodego wieku, ma już na koncie szereg sukcesów, jak choćby zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych w Tymbarku, czy też w XVIII Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej.
– Jak widzimy, młodzi ludzie grają jak profesjonaliści. Słowa podziękowania należą się Tomaszowi Michalakowi, nauczycielowi i kompozytorowi, który opracował muzykę na dzisiejszy występ – mówił Janusz Ciepliński, dyrektor szkoły muzycznej w Dywitach. Podziękowania i nagrody zarówno młodym instrumentalistom, jak i ich opiekunowi przekazała Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.
Tematem obrad było właśnie podjęcie uchwały o powstaniu w Dobrym Mieście filii Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Jest to wynik porozumienia zawartego 17 marca 2016 r. pomiędzy Powiatem Olsztyńskim a gminą Dobre Miasto. Pierwszym krokiem było otwarcie we wrześniu 2015r. oddziału zerówkowego szkoły. Teraz będą to klasy dla młodych talentów.

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Janusz Ciepliński

Ocena: 0% (1 głos)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB