Piątek, 24 marca 2023

Oto najbardziej kreatywne mamy. One zajęły pierwsze miejsce w naszym konkursie

2016-06-03 18:38:26 (ost. akt: 2016-06-17 15:00:35)

Autor zdjęcia: Damian Kupczyk

Podziel się:

W plebiscycie „Naszego Olsztyniaka” na najciekawsze zdjęcie wystawy „Kreatywne mamy” bezapelacyjnie objęła prowadzenie fotografia najstarszej uczestniczki wystawy — 88-letniej Jadwigi Kowalskiej.

 Gratulujemy!

W naszym plebiscycie pierwsze miejsce zajęła rodzina wielopokoleniowa, czyli Jadwiga Kowalska (była nauczycielka, obecnie emerytka) z córką Grażyną Borutą, wnuczką Beatą Wyłupską oraz prawnuczkami Laurą i Leną. Daleko w tyle pozostawiając konkurencję. 

— To jest dla nas niesamowita przygoda i będzie niezwykłą pamiątką na całe życie — ocenia Beata Wyłupska, mama 3-letniej Leny i 15-letniej Laury. — Sesję do wystawy zrobił nam mój brat. Specjalnie w tym celu jechałyśmy z córkami do Zgierza, gdzie małe mieszkanko babci stało się na chwilę planem zdjęciowym. Nasza najmniejsza modelka — Lena pozuje w warmińskim czepcu, bo przecież my już jesteśmy mieszkankami Warmii. Nie spodziewałyśmy się, że zdjęcie będzie miało taką historię.

88-letnia Jadwiga Kowalska, która na fotografii wystąpiła z córką, wnuczką i prawnuczkami, dzięki projektowi „Kreatywne Mamy” po kilkudziesięciu latach znów zaczęła malować. Teraz zapowiada, że powstaną kolejne dzieła.

Na drugiej pozycji uplasowała się Agnieszka Maliszewska, inicjatorka wystawy, którą możemy oglądać w Galerii Rynek MOK, mama trójki dzieci, przedstawicielka olsztyńskiej fundacji, która tworzy kreatywne projekty adresowane m.in. do mam.
W ostatniej chwili na trzecią pozycję awansowała Karolina Piotrowska, założycielka Akademii Bystrzaka z córką Zosią, których wspólną pasją jest przygotowywanie wymyślnych potraw.
Laureatka otrzyma nagrodę — udział w pikniku „Naszego Olsztyniaka”, który odbędzie się już 5 czerwca w Parku Kusocińskiego. 

Nagrodę głównej bohaterce ufundowała Fitness Club Marina z Olsztyna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB