środa, 29 listopada 2023

Wolontariusze Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie układają „Kilometry dobra”

2016-06-05 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-14 20:40:31)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie

Uczniowie Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie mają wiele talentów. Potrafią pomagać potrzebującym w ramach wolontariatu, dobrze się bawić, biorą też udział w konkurencjach sportowych. Mamy też uczniów utalentowanych muzycznie. Zaprezentowaliśmy to na Pikniku Rodzinnym w parku Kusocińskiego.

W niedzielę 5.06.2016r. w parku Kusocińskiego odbył się Piknik Rodzinny. To właśnie tu odbyło się podsumowanie akcji „Kilometry dobra”. Ponieważ aktywnie brali w niej udział wolontariusze z Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie prowadzeni przez panią Katarzynę Potrapeluk, to nie zabrakło ich również w tym dniu.

Przez dwa tygodnie uczniowie sprzedawali na przerwach przygotowane przez siebie i swoich rodziców ciasta. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a każdy kawałek kosztował złotówkę. W sumie zebraliśmy na pomoc chorym dzieciom 750 złotych, czyli około 17 metrów dobra. Teraz zostało już tylko wolontariuszom ułożenie tych pieniędzy w metrowe paski.

Przed oficjalnym podsumowaniem akcji wolontariusze Gimnazjum nr 5 wzięli udział w konkurencji przeciągania liny. Niestety, moc drużyny przeciwnej okazała się nieco większa! Nasi gimnazjaliści zostali i tak uhonorowani zielonymi opaskami. Po chwili wytchnienia odebraliśmy na scenie bardzo ładnie przygotowane przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” podziękowanie.

To jednak nie koniec naszego udziału w Pikniku. Reprezentanci Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie uczący się w Szkole Muzycznej Yamaha, zaprezentowali swe umiejętności perkusyjne, które bardzo spodobały się licznej publiczności. Byli to: Barbara Bladowska i Jan Baranowski.

Po bogatym we wrażenia dniu i poczuciu dobrze spełnionego obowiązku pomagania słabszym i chorym powiedzieliśmy sobie – do zobaczenia za rok, a w międzyczasie dalej pomagajmy przy wszystkich nadarzających się okazjach.

Lech Wąsowski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Anna SzapielŹródło: Artykuł internauty