Wtorek, 31 stycznia 2023

Noc Świętojańska z „Gazetą Olsztyńską”2016-06-22 13:29:51 (ost. akt: 2016-06-22 13:39:44)

Autor zdjęcia: Przemek Getka

Podziel się:

Na jeden wieczór park w sercu miasta stanie się stolicą tańca, muzyki folkowe i książki. 24 czerwca w parku Centralnym czeka nas Noc Świętojańska.

 Początek o godz. 17.

Zabierzcie koniecznie ze sobą kocyki i koszyki z jedzenie, by przygotować się na letni piknik. W piątek czekają atrakcje, a jedną z nich będzie Stone Hage, czyli kamienny krąg złożony z 24 bab pruskich. Przygotowały je Państwowe Liceum Plastyczne we współpracy z Wydziałem Sztuki UWM.

Będzie strefa dla miłośników tańca przy dźwiękach muzyki folkowej. Coś dla siebie znajdą mole książkowe, znajdzie się miejsce na sztukę i historię. Impreza rozpocznie się paradą barwnie ubranych dzieci z Pałacu Młodzieży.

Zespół Wokalny „Cantemus” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach zaśpiewa tradycyjne utwory, ale nie zabraknie też współczesnych piosenek. Każdy, kto będzie znał dany utwór, będzie mógł się dołączyć do zabawy i śpiewających członków zespołu. Oprócz nich w Strefie Tańca i Muzyki usłyszymy także dźwięki akordeonu i skrzypiec, czyli muzykę folkową w wykonaniu Anety Fabisiak-Hill i Benedicta Kolczyńskiego z Kapeli Krótka Polka.


— Cenimy sobie sztukę prostą i nieprzetworzoną, w takiej też wersji ją zaprezentujemy. Serdecznie zapraszamy do tańca i wspólnej zabawy — zachęca Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK-u w Dywitach.


Strefy, w których można się będzie bawić podczas Nocy Świętojańskiej to: Strefa Tańca i Muzyki (wystąpi w niej Zespół Wokalny Cantemus z GOK-u w Dywitach, który zapewni też folkowe tło imprezy), Strefa Tradycji (m. in. warsztaty wicia wianków, opowieści botaników, jakie rośliny znajdziemy w wiankach) oraz Strefa Książki.
Podczas Nocy Świętojańskiej znajdzie się też coś dla miłośników spacerów i zagadek. Mowa o grze terenowej „Gdzie się schowała baba pruska”, podczas której można będzie sprawdzić swoją wiedzę o Olsztynie.

Noc Świętojańską w parku Centralnym (24 czerwca) organizują: „Gazeta Olsztyńska”, Pałac Młodzieży, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Instytutu Hortiterapii „Zielony promień”, Państwowe Liceum Plastyczne i Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Honorowy patronat nad imprezę objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. maks #2016114 | 88.156.*.* 25 cze 2016 00:21

    GDZIE SIĘ PODZIAŁY dawniejsze obchody - zabawy , race , imprezy rozrywkowe ? Czyżby znów zapanowała Smoleńska żałoba ? Przecież to nie 10-04-2010

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. RasPutin #2014627 | 89.228.*.* 22 cze 2016 14:18

    "Zdrowe" te niunie ze zdjęcia. Można "pukać", jak deszcz o parapet.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz