Wtorek, 29 listopada 2022

Weekend na drogach. Noga z gazu!

2016-06-28 10:43:56 (ost. akt: 2016-06-28 10:55:06)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Rozpoczęły się wakacje. W ciągu ostatniego weekendu policjanci skontrolowali ponad 220 pojazdów. Na kierujących nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego (128) nałożono w sumie 76 mandatów, 41 osób pouczono, a wobec 11 skierowano wnioski do sądu o ukaranie.

Od 24 czerwca do 31 sierpnia 2016 roku czyli przez całe lato policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach powiatu olsztyńskiego. W radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach będą zwracać uwagę na zachowania kierowców i wszystkich innych uczestników ruchu.

Policjanci skupią się także na bezpieczeństwie pieszych, rowerzystów, motorowerzystów. To szczególna grupa użytkowników dróg, a poprawa ich bezpieczeństwa to jeden z priorytetów funkcjonariuszy. Ponadto będą kontrolować stan trzeźwości i sprawdzać wszelkie sygnały o pijanych za kierownicą. Będą również stanowczo reagować na wykroczenia będące głównymi przyczynami zdarzeń drogowych - takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów- nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie czy przekraczanie linii ciągłych. Równie niebezpieczne może być nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej oraz niestosowanie się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu olsztyńskiego policjanci skontrolowali 224 pojazdy. W 128 przypadkach kierowcy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. 76 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, między innymi za przekroczenia prędkości. W 41 przypadkach policjanci poprzestali na pouczeniu, a wobec 11 osób byli zmuszeni skierować wnioski do sądu o ukaranie. Pracowali też przy 42 zdarzeniach drogowych. Na szczęście były to w większości przypadków drobne stłuczki. Złapali także 2 nietrzeźwych kierowców.
To dopiero początek wakacji, więc kierowcy - noga z gazu! Wracajcie bezpiecznie z każdej podróży!
KMP Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB