Piątek, 23 lutego 2024

Rodzice podczas wakacji korzystają z urządzeń szpiegowskich

2016-06-29 15:27:49 (ost. akt: 2016-06-29 15:37:18)

Autor zdjęcia: BSZ

Podziel się:

Przed wakacjami sklepy detektywistyczne przeżywają oblężenie. Urządzeń szpiegowskich używają nie tylko zdradzani małżonkowie. Po taki sprzęt coraz chętniej sięgają także zatroskani rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i mieć nad nimi kontrolę.

Nie da się być z dzieckiem wszędzie, a przecież musi ono eksplorować świat. Receptą na obawy rodziców jest lokalizator GPS.
-To niewielkie urządzenie można przekazać dziecku w zegarku czy też schować w ulubionej zabawce, z którą nie rozstaje się ono na krok – mówi Krzysztof Rydlak z firmy Spy Shop. Lokalizator działa z dokładnością do 3 m. Niektóre modele mają funkcję telefonu – pozwalają na dzwonienie. W sytuacjach kryzysowych dziecko może włączyć przycisk SOS i skontaktować się z rodzicami.

Lokalizatory umożliwiają również podsłuchiwanie otoczenia, co jest przydatne dla rodziców nieco starszych dzieci. Chętnie sięgają też oni po programy, które pozwalają monitorować korzystanie z telefonu.
- Działanie tego oprogramowania w systemie jest bardzo dyskretne i nie zakłóca pracy urządzenia – stwierdza rozmówca.
Dzięki programom szpiegowskim można kontrolować także, co dziecko robi na komputerze. Programy te dają możliwość wykonywania zrzutów ekranu, zapisywania wszystkich pisanych tekstów, również tych z czatów, a nawet podsłuchiwania otoczenia sprzętu i przeglądania otwieranych stron www.
infoWire.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina #2037593 | 79.141.*.* 1 sie 2016 09:38

  był kiedyś okres w moim życiu, gdy bardzo martwiałam się o mojego syna z powodu jego zachowania, tego z kim się zadaje i dokąd chodzi.. znajomy jest w posiadaniu takiego urządzenia i pożyczył mi abym mogła sprawdzić, gdzie włóczy się mój Piotrek. I jest to bardzo skuteczne: no widzisz po prostu po zalogowaniu do strony, gdzie przebywa Twój syn w czasie rzeczywistym. I w dodatku te nadajniki gps itp, są bardzo pomocnymi urządzeniami szpiegowskimi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mariusz #2029024 | 95.141.*.* 18 lip 2016 19:49

  zastanawiam się nad jakością tego typu urządzeń szpiegowskich...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #2019504 | 81.190.*.* 1 lip 2016 11:58

  Czy istnieją jakiejś konsekwencje permanentnej inwigilacji i odbieraniu dziecku prywatności? Jeżeli ktoś zna jakieś rzetelne badania albo jest na sali psycholog, prosiłbym o informacje. :) Pozdrawiam i życzę dobrego dnia!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)