Wtorek, 5 grudnia 2023

Olsztyński Budżet Obywatelski. Lista projektów, na które można głosować

2016-07-12 16:14:23 (ost. akt: 2016-07-12 16:27:14)
Siłownie pod chmurką wybudowano ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Siłownie pod chmurką wybudowano ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz wszystko zależy od głosowania mieszkańców. Na głosy czeka 135 projektów zintegrowanych i osiedlowych.

Tegoroczną nowością są projekty zintegrowane, które zastąpiły wcześniejsze ogólnomiejskie. Zrealizowane zostaną cztery propozycje warte 300 tysięcy złotych każda. Zostaną wyłonione z 30 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Kolejna nowość to kwota, jaką Urząd Miasta przeznacza na OBO. Wzrosła pula pieniędzy przeznaczonych do decyzji mieszkańców.
— W poprzednich edycjach nasi mieszkańcy pokazali, że partycypacja społeczna jest potrzebna i że chcą decydować o dystrybucji określonej puli środków publicznych — podkreśla Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Cieszy nas zainteresowanie olsztynian i dlatego oddajemy do ich dyspozycji w sumie 3 730 000 złotych. To o 200 000 złotych więcej niż rok temu.
Projekty, które zaprezentowali mieszkańcy są bardzo różnorodne. Nie wszystkie niestety przeszły weryfikację formalną. Zespół Opiniujący, który spotkał się 1 lipca sprawdzał min. czy wnioski obejmują tereny leżące w gminie Olsztyn, czy koszty mieszczą się w zakładanym budżecie i czy są zgodne z prawem.
— Mieszkańcy mogą głosować na 135 projektów, z czego 105 to projekty osiedlowe. To oznacza, że na każde osiedle przypada średnio dziewięć propozycji — podsumowuje Aneta Szpaderska dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego. — Niestety 33 wnioski zmuszeni byliśmy odrzucić ze względów formalnych. Ale tych wnioskodawców, których projekty przeszły zapraszamy do promowania swoich pomysłów.
Kampania informacyjna i promocja projektów trwa do 4 września. Kilka dni później, 8 września rozpocznie się głosowanie na, które potrwa do 18 września. Wyniki poznamy 30 września.
Źródło: Urząd Miasta Olsztyn

Na te projekty można oddać głosy:


Lista projektów zintegrowanych
Projekty Osiedlowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB