Sobota, 3 grudnia 2022

Powrót z pielgrzymki? Autobusem

2016-07-23 10:18:20 (ost. akt: 2016-07-23 10:34:37)

Autor zdjęcia: archiwum Sanktuarium

Podziel się:

W sobotę, 23 lipca, komunikacja miejska uruchomi siedem dodatkowych linii autobusowych z Gietrzwałdu do Olsztyna. Linie będą specjalnie oznakowane.

Po zakończeniu uroczystości w Gietrzwałdzie, od około godz. 21:15 rozpocznie się rozwożenie uczestników pielgrzymki. W pierwszej kolejności odwiezione do miejsca zakwaterowania zostaną zarejestrowane grupy z zagranicy, następnie pielgrzymi z Polski. Linie dla pielgrzymów będą specjalnie oznakowane.

Linia DM1 - kierunek Pieczewo.
Trasa przejazdu: GIETRZWAŁD: Szkolna – DK 16 – OLSZTYN: Sielska – Armii Krajowej – Obrońców Tobruku – Sikorskiego – Wilczyńskiego – PIECZEWO

Linia DM2 - Dworzec Główny
Trasa przejazdu: GIETRZWAŁD: Szkolna – DK 16 – OLSZTYN: Sielska – Armii Krajowej – Warszawska – Śliwy – Szrajbera – Pieniężnego – Piłsudskiego – Dworcowa – DWORZEC GŁÓWNY. Zatrzymuje się na wszystkich przystankach

W przypadku dużego zainteresowania ze strony pielgrzymów z Polski (niezarejestrowanych), istnieje możliwość wykonania dodatkowych kursów na liniach DM1 i DM2, po powrocie autobusów z Olsztyna z realizacji pierwszych kursów.

Godziny oraz częstotliwość odjazdów linii specjalnych będą zależały od frekwencji.
Autobusy realizujące kursy na liniach specjalnych na wyświetlaczach zewnętrznych będą podawały numer linii oraz kierunek docelowy. Ponadto, w przypadku kursów przeznaczonych dla pielgrzymów zagranicznych, na wyświetlaczu prezentowany będzie dopisek z nazwą grupy, a za szybą czołową pojazdu umieszczona będzie specjalnie przygotowana tabliczka informacyjna.
mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB