Sobota, 25 września 2021

Seniorzy pomagają rozliczyć PIT

2016-04-23 12:58:48 (ost. akt: 2016-07-27 13:01:38)

Podziel się:

Senior podatek

Senior podatek

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Dobiega końca okres rozliczenia z fiskusem. Na specjalną pomoc mogą liczyć osoby starsze. Czekają na nich wolontariusze z Rady Olsztyńskich Seniorów.

Jest kilka możliwości rozliczenia się z fiskusem. Coraz popularniejsze staje się składanie deklaracji przez internet. To wygodne, bo nie trzeba wychodzić z domu i stać kolejce, jednocześnie przyspiesza ewentualny zwrot nadpłaconego podatku. Nadal nie brakuje jednak tych, którzy wybierają tradycyjną formę. Na wyjątkową pomoc w tym roku mogą liczyć starsi mieszkańcy Olsztyna. Przedstawiciele Rady Olsztyńskich Seniorów zmobilizowali wolontariuszy, którzy wspierają swoich rówieśników doświadczeniem w rozliczeniach ze Skarbówką. 


— Doskonały pomysł — chwali inicjatywę pan Ryszard z Zatorza. — Zdecydowałem się tu przyjść przede wszystkim dlatego, żeby dobrze zostać rozliczonym. A drugi aspekt, to, co tu ukrywać, ekonomia. Bo z moich szacunków wynikało, że w tym roku mam dopłacić kilkadziesiąt złotych podatku. A jeszcze jakbym miał zapłacić biuru rachunkowemu, to kwota zrobiła się spora. 
Wolontariuszki pomagają na miejscu wypełnić formularz, drukują kopię, którą podatnik tylko podpisuje i składa w Urzędzie Skarbowym.


Ostatni dyżur odbędzie się w środę, 27 kwietnia w godzinach 10-12 na pierwszym piętrze w budynku Urzędu Miasta przy ul. Knosały 3/5. 
Dodatkowo wolontariusze przypominają o możliwości przekazania procenta podatku organizacjom pożytku publicznego. W Olsztynie z takiego wsparcia może w tej chwili skorzystać 76 instytucji. Ich wykaz jest na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. 
Warto skorzystać z możliwości odliczenia 1%, jak i z pomocy wolontariuszy, bo czasu na rozliczenie pitów mamy coraz mniej. W tym roku zeznania podatkowe należy złożyć do 2 maja.


Więcej na: senior.olsztyn.eu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB