Niedziela, 19 maja 2024

Czy na Warmię i Mazury trafi klikuset uchodźców? Stanie się tak, jeżeli katolicy posłuchają papieża Franciszka

2016-07-30 12:08:59 (ost. akt: 2016-07-30 12:20:51)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Papież zaskoczył i zakłopotał polskich katolików. Szczególnie tych, którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że nazwa Kościół katolicki wywodzi się z greckiego "katolikos" co znaczy (Kościół) powszechny, a nie Kościół polski.

W czasie swojej wizyty w Polsce papież Franciszek mocno akcentował kwestię uchodźców. - Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu. Solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary - mówił Franciszek w czasie swojego pierwszego wystąpienia w Polsce.

Wielu prawicowych polityków musiało chyba wtedy czuć zakłopotanie, szczególnie ci którzy chcą zamknąć Polskę przed uchodźcami "na amen". Chyba że uważają katolicyzm za taki sklep, w którym kupujemy to co się nam akurat podoba.

Swoją drogą, chyba żaden polski duchowny nie przejął się specjalnie apelem papieskim sprzed roku. - Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców - mówił w czerwcu 2015 roku Franciszek.

Gdyby wspólnoty katolickie ten apel wzięły sobie do serca, to w warmińsko-mazurskim pojawiłoby się ponad 400 rodzin uchodźców ( w samym Olsztynie jest ponad 20 parafii)

Waszym zdaniem pomysł, by każda parafia przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, jest dobry?

Czy pomysł papieża , by każda parafia przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, jest dobry?
Tak
18.22%
Tak, ale w Polsce nie jest realny
11.11%
Nie
70.67%


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnkaDzbanka

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sergej #2842584 | 37.120.*.* 1 sty 2020 12:09

  Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Irl #2133388 | 176.249.*.* 12 gru 2016 15:26

  Miasto Szczytno i Ci rzadzacy na wyzszych stanowiskach powinni naprawic blad razacy,uzyli przeciwko rodzinie we wlasnym kraju przemocy,zniszczenie zycia ,okradzenie tej rodziny,zniszczenie rzeczy,do lok.socj.mialy trafic trzy osoby a trafila jedna,a Szczytno matkie z dzieckiem pozostawili bezdomnymi choc nakaz sadu napisal jasno trzy osoby zameldowac,to jak wladza miasta trsktuje sad,prawo ma za nic,ale obrywaja ludzie ktorzy nie zrobili nikomu krzwdy chcieli tylko przetrwac swoje zycie,,lokal bez wanny i cieplej wody a zabrali wyremontowane mieszkanie wyrazili zgode ale w trakcie najemca sw.p.umarl i burmisyrzDanuta Gorska nakazala uciekac z lok. Mieszkalnego szesc dni przed Sw.B.Narodzenia,tego jest wiecej na ten temat.Jak ta rodzina zostala potraktowana z pogarda,to jest wojna ze strony rzadacych miastem co to za ludzie,krzywdza innych za wynagrodzenie.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. +-+ #2076948 | 95.41.*.* 30 wrz 2016 18:52

  Znacznie większym problemem są "uchodźcy" ze wsi w Warszawie. Zabierają pracę, zaniżają stawki, podatki płacą w swoich wsiach. Panny Intensywnie poszukują jakieś zapładniacza z meldunkiem w Warszawie w nadziei, że się ożeni. Niestety zwyczaje przynoszą ze sobą, trzepanie dywanów przez okno, suszenie gaci na sznurkach na balkonie. Do tego obowiązkowe zjazdy rodzinne, które są horrorem dla sąsiadów. Też jesteście uchodźcami !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. awrf #2067263 | 83.28.*.* 17 wrz 2016 11:04

  ten Franciszek niech do siebie wezmie tyle w temacie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. A gdyby... #2064518 | 89.228.*.* 13 wrz 2016 16:58

  Ależ obecny rząd,by udowodnić lewakom z Brukseli,że ma dobrą wolę,wysłał na skraj Unii,tam gdzie najwięcej uchodźców się wdziera,swoich przedstawicieli by przyjęli uchodźców.Byli tam strażnicy graniczni,policjanci i inne służby,które miały sprawdzać dokumenty,status(uchodźca czy emigrant zarobkowy),pochodzenie(z Syrii ogarniętej wojną czy z Afryki w poszukiwaniu raju).I cóż się stało?Otóż nie zgłosił się nikt(słownie:NIKT!!!).Tzw uchodźcy chcą albo do bogatych krajów Zachodu,albo wcale.Apele papieża nic tu nie pomogą,oni nie chcą do nas,biedę to mieli u siebie,nie po to płynęli na pontonach przez Morze Śródziemne,by mieć gorzej niż mieli.Taka jest prawda.Za to Polska mogłaby przyjąć resztki katolików z bogatych krajów zachodniej Europy,którzy będą uciekać ze swoich islamizujących się krajów.Wniosą za sobą być może inwestycje firm zachodnich,na czym i my skorzystamy.Ciekawe,no nie???

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)