środa, 1 lutego 2023

Zachwycający czy oburzający? Na pewno Bez Lipy2016-08-02 12:52:04 (ost. akt: 2016-08-02 12:55:33)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Bezkompromisowe teksty, doskonała muzyka i artyści z mocną pozycją wśród polskiej alternatywy. 5 i 6 sierpnia odbędzie się Festiwal Piosenki Inteligentnej Bez Lipy. Na scenie m.in. Maria Peszek i Acid Drinkers.Jej muzyka jednych zachwyca, innych oburza. Jedno jest pewne — nikogo nie pozostawia obojętnym. Tym razem śpiewa o „Polsce A,B,C,D”. I strzela do nas z muzycznego kałasznikowa. Nie bez powodu jej najnowszy album nosi tytuł „Karabin”. 
Zachwyciła nas już „Miastomanią”, porwała „Marią Awarią” i wywołała skrajne emocje albumem „Jezus Maria Peszek”. Co będzie z utworami z najnowszego krążka? Przekonajcie się sami. To 11 piosenek o wolności, nienawiści i tym, że każdy z nas ma prawo do inności.

Drugi dzień festiwalu należy do Acid Drinkers, Tides from Nebula i SIQ. Acidzi rządzą na scenie od 1989 roku i wciąż zadziwiają. Na ostatniej płycie „25 Cents for a Riff” wrócili do starego, dobrego klasycznego grania. Teraz będzie można posłuchać ich na żywo na olsztyńskiej scenie. Titus, ekscentryczny i charyzmatyczny lider grupy z pewnością przygotuje kilka niespodzianek. Z kolei warszawska grupa Tides from Nebula to post-rockowy kwartet instrumentalny, który ma swoim koncie m.in. kilkanaście tras zagranicznych i mocną pozycję wśród polskiej alternatywy. SIQ to z kolei rock’n’roll z odrobiną punku. Bilety: 30 zł.Koncerty Festiwalu Piosenki Inteligentnej Bez Lipy:

• 5 sierpnia — Maria Peszek, support: Agyness B. Marry. Bilety: 30 zł.

• 6 sierpnia — Acid Drinkers, Tides from Nebula i SIQ. Bilety: 30 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB