Sobota, 3 grudnia 2022

Atrakcje warmińskie w gietrzwałdzkich ogrodach

2016-08-21 10:00:00 (ost. akt: 2016-08-21 13:05:05)

Autor zdjęcia: GOK Gietrzwałd

Podziel się:

W niedzielę 21 sierpnia zajrzyjcie do Gietrzwałdu, gdzie kończy się jedenasta edycja Spotkań Warmińskich. Odbędzie się tam wielki festyn dla całych rodzin z kiermaszem i atrakcjami. Impreza zakończy się o godz. 17.

W niedzielę w gietrzwałdzkim amfiteatrze i jego okolicach będzie trwał festyn, podczas którego w dwudziestu kramach będzie się można zaopatrzyć w atrakcyjne rękodzieło oraz warmińskie smakołyki. Natomiast na scenie amfiteatru będą występować lokalni artyści — głównym punktem programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Chóru Warmii i Mazur. Na scenie m.in. chór Tęcza, zespół Biesfolk, Pokolenia i Young Teem Biesal. To już trzeci, ostatni dzień tegorocznych Spotkań Warmińskich.
— Bogata oferta kulturalna to jeden z atutów naszej gminy — mówi wójt gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski. — Ten rok obfituje w wydarzenia
o charakterze ponadlokalnym, na które zapraszamy nie tylko mieszkańców gminy Gietrzwałd, ale także gmin sąsiednich, w tym z Olsztyna czy Ostródy. Co istotne, są to imprezy bezpłatne, więc zainteresowanie jest olbrzymie.
Zabierajcie znajomych i rodzinę. Będą też przygotowane gry, zabawy i bezpłatne instalacje dla dzieci. W Ogrodach Gietrzwałdzkich chętni będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Kopernik tu był... A Ty?”. To będzie quest w niecodziennej odsłonie, bo w czasie gry będzie można spotkać samego Mikołaja Kopernika, Andrzeja Samulowskiego i wiele innych postaci. Uczestnicy, którzy poprawnie rozwiążą zadania, będą mogli liczyć na nagrody. W trakcie Spotkań Warmińskich będą również zbierane pieniądze w ramach charytatywnej akcji Serduszko Weroniki. W czasie festynu będzie można kupić lalki wykonane przez dzieci, które uczestniczyły w zajęciach plastycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Pieniądze zebrane w ten sposób będą przekazane rodzicom.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB