środa, 16 czerwca 2021

Przed nami trzy dni z filozofią

2016-09-07 10:29:45 (ost. akt: 2016-09-07 10:46:34)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Już po raz dziewiąty będziemy mogli wziąć udział w ciekawych wykładach i wydarzeniach Festiwalu Filozofii. W tym roku jednym z tematów będzie m.in. wykorzystanie energii jądrowej. Festiwal od 7 do 9 września na UWM.

Od środy (7 września) kolejna edycja Festiwalu Filozofii. Tradycyjnie już nie zabraknie oryginalnych zagadnień i dających do myślenia dyskusji.

Oryginalny festiwal odbędzie się już dziewiąty raz. Już zapowiedziało się kilkudziesięciu uczestników z całego kraju. Tym razem tematyka będzie dotyczyć filozofii oraz techniki.

Z pozoru odległe dziedziny przenikają się i blisko towarzyszą sobie. Dawne osiągnięcia przechodzą do historii, najnowsze zaś mają ogromny wpływ na postrzeganie świata. Od nich zależy mnóstwo dziedzin, od których zależy funkcjonowanie ludzi na co dzień.

Wśród zagadnień, które planują poruszyć uczestnicy są m.in. relacje między nauką a techniką oraz technologia a ekonomia. Będą dyskutować także o wartościach w świecie techniki i technologii oraz społecznych i kulturowych
konsekwencjach rozwoju.

IX Festiwal Filozofii zacznie się w środę i potrwa do piątku (7-9 września). Dyskusje odbywać się będą w Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Kortowie.
W czasie festiwalu, w Muzeum Nowoczesności (ul. Knosały 3b) zorganizowana zostanie debata o energii jądrowej. To spotkanie w środę (7 września) o 17:30.

Program festiwalu znajdziecie na stronie Instytutu Filozofii

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB