Piątek, 23 lutego 2024

Mało się ruszasz? To źle. Zmień to

2016-09-07 11:08:31 (ost. akt: 2016-09-07 11:14:49)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Wypoczynek na powietrzu to idealne lekarstwo i znakomity kosmetyk. Ruch relaksuje i poprawia kondycję. Już teraz postawcie na aktywną terapię z „Olsztyn. Aktywnie!”.Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia i bardzo chętnie znajduje wymówkę, żeby wykręcić się od aktywności. Jeździmy samochodami lub autobusami. Zamiast schodów wybieramy windę. Na sport nie mamy ochoty ani czasu.
Do tego niezdrowo się odżywiamy. Sięgamy po produkty przetworzone i fast foody, jemy tłusto, unikamy warzyw.

Wiecie, jakie są efekty braku aktywności fizycznej i stresu zajadanego niezdrową żywnością? To ospałość i zniechęcenie, brak koncentracji. Najlepszym lekarstwem jest ruch na świeżym powietrzu, np. nordic walking czy tai chi. Aktywność jest również skutecznym wrogiem nadwagi. A nadprogramowe kilogramy zawsze są groźne dla naszego zdrowia. Otyłość i nadwaga zwiększają ryzyko chorób serca i układu krążenia, nadciśnienia i cukrzycy. 
Jedyną skuteczną metodą na nadmiar tłuszczyku jest cierpliwa i długofalowa zmiana nawyków na zdrowsze. Trzeba postawić na ruch, a potem zadbać o właściwe odżywianie.
W każdej zdrowej diecie jest miejsce na odrobinę szaleństwa, ważne jednak, by na co dzień dbać o to co jemy. Najbliższą okazją do wprowadzenia zmian w życiu będą zajęcia „Olsztyn. Aktywnie!”. Na początek może to być tai chi. A potem czas postawić poprzeczkę wysoko. Jak? Gdzie? Kiedy? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie na aktywnie.olsztyn.eu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB