Czwartek, 7 grudnia 2023

Chcesz mieć nowy plac zabaw? Głosuj na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

2016-09-14 16:52:54 (ost. akt: 2016-09-14 17:15:58)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Plac zabaw, park czy nowy chodnik? To od was zależy na co będą wydane pieniądze tegorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwa do 18 września.

Olsztynianie będą wybierać spośród 105 inicjatyw osiedlowych i 30 zintegrowanych. Na ten cel miasto przeznaczyło w tym roku 3, 7 mln złotych. Warto zawalczyć o to, by właśnie na waszym osiedlu powstał nowy plac zabaw czy naprawiono chodnik. Każdy z głosujących może poprzeć dwa projekty - po jednym w obu tych kategoriach. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby zameldowane w Olsztynie, które ukończyły 15 lat.
Teraz mieszkańcy mogą zadecydować, czy na Dajtkach powstanie park wypoczynkowo-rekreacyjny, na Jarotach przy ulicy siłownia pod chmurką przy ulicy Kanta. Mieszkańcy osiedla nad Jeziorem Długim chcą, by przy al. Schumanna powstał psi wybieg.
Oddać głos można w 46 punktach na terenie miasta, ale można też oddać głos elektroniczny za pomocą strony www.glosujobo.olsztyn.eu. Zwycięskie projekty poznamy 30 września.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. L #2067637 | 37.201.*.* 17 wrz 2016 19:27

    A moze by tak zachecic jakiegos inwestora do inwestycji w Osztynie, a nie odstraszac. Plac , ktory straszy tak kiedys opisywala Gazeta Olsztynska dajac taki tytul reportarzu, plac na rogu ul. Ratuszowej a ul. 1 Maja dalej stoi pusty . A zalozeniem sprzedazy przetargowej bylo w ciagu dwoch lat rozpoczac budowe , a w ciagu trzech lat skonczyc. Tu mial powstac budynek handlowo-uslugowo-mieszkalny. No minelo juz okolo dwadziescia lat , a plac dalej straszy bo jest pusty niezabudowany. Bylo tez zalozeniem , ze plac odbiora wlascicielowi , ktory wygra przetarg i nie zabuduje w terminie. A byloby wiecej miejsc pracy, azeby w nowym parku wypoczynkowym mozna bylo po pracy wypoczac.A tak to nie ma pracy i nie ma po czym wypoczywac Jak dlugo ten plac bedzie jeszcze stal pusty i straszyl ? . Czy miastu nie zalezy zeby tam stal budynek , anie parking dla samochodow. Mial byc tez labirynt zielony .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz