Sobota, 3 grudnia 2022

Seniorze! Wyjdź z domu — czekają atrakcje

2016-09-19 12:59:26 (ost. akt: 2016-09-19 13:14:40)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzimy 1 października, a olsztyńskie obchody potrwają tydzień. W programie ciekawe spotkania, warsztaty i spektakle. Tydzień Seniora od 1 do 7 października. — Zachęcany seniorów: trzeba być aktywnym, wyjść z domu. Zwłaszcza że pogoda sprzyja, by nie siedzieć w czterech ścianach i spotkać się z innymi ludźmi. To antidotum na jesienną depresję. Powinniśmy wychodzić, gimnastykować się, brać udział w prelekcjach. Żyć normalnie, a nie siedzieć przed telewizorem — mówi Barbara Baturo-Warszawska, przewodnicząca Rady Seniorów.

Olsztyński Tydzień Seniora zainauguruje turniej, w którym trochę starsi rywalizować będą z uczniami z Gimnazjum Publicznego nr 8 oraz LO VIII. Zmierzą się w teście wiedzy o Olsztynie. Podobne wydarzenie zorganizuje też m.in. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Świtezianki 1, gdzie w „Sztafecie pokoleń seniorzy i młodzież” wezmą udział w potyczce o literaturze. Odbędą się zajęcia komputerowe, warsztaty z malarstwa olejnego, akwareli oraz pasteli, konsultacje i porady kosmetyczne, zajęcia z jogi. 

— Tegoroczny program jest bardzo różnorodny, więc zachęcamy do udziału seniorów. W programie spotkania o zdrowym stylu życia, osób utalentowanych i pasjonujących się robótkami ręcznymi w czasie których uczestnicy podzielą się swoim doświadczeniem — zachęca do udziału Elżbieta Stachurska z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. — Zapraszamy też wcześniej, 27 września do sali 219 olsztyńskiego ratusza. O godz. 12.30 odbędzie się tam uroczysta gala, w czasie której uhonorujemy partnerów — miejsca przyjazne seniorom. Tydzień Seniora od 1 do 7 października. Wydarzeń szukajcie m.in. w filiach MBP, Aquasferze, Planecie 11.
Więcej na: olsztyn.eu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB