Sobota, 25 września 2021

Najważniejsze wydarzenia tygodnia w Olsztynie

2016-09-30 21:01:33 (ost. akt: 2016-09-30 21:14:18)

Autor zdjęcia: UM

Podziel się:

I znów utkniemy w korkach. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że drogowcy rozpoczną prace na ulicy Towarowej. Poznaliśmy też miejsca przyjazne seniorom.

W końcu remont Towarowej


Miasto zawarło kontrakt na budowę ulicy, która połączy się z obwodnicą węzłem Wschód w pobliżu Wójtowej Roli. Prace obejmą przebudowę istniejącej ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Budowlaną. Od tego miejsca aż do obwodnicy powstanie całkiem nowa droga, z nowymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Prace rozpoczną się za dwa tygodnie.

Seniorzy wręczyli certyfikatyInstytucje wspierające seniorów odebrały certyfikaty Miejsca Przyjazne Seniorom. W tegorocznym gronie znalazło się 30 partnerów, firm i instytucji, w których nie ma przeszkód architektonicznych i oferują zniżki na produkty i usługi, a osoby starsze mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie. Miejsca bez dymkuTo od mieszkańców zależy, czy w Olsztynie powstaną kolejne strefy, gdzie nie będzie można palić papierosów. Obecnie obowiązują dwie strefy wolne od dymu tytoniowego. Dekadę temu Rada Miasta zdecydowała, że będą to wiaty przystanków autobusowych oraz obszar obejmujący tereny olsztyńskich cmentarzy. Konsultacje zakończą się 17 października. Głos w tej sprawie możecie zabrać na platformie konsultacji społecznych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB