Sobota, 4 lutego 2023

Donos w imieniu czworonożnych ofiar dwunożnych zwyrodnialców

2016-10-03 11:06:16 (ost. akt: 2016-10-03 11:14:48)
Okrucieństwo ludzi nie zna granic. Oto przykład takiego „uczucia” właściciela, od którego aż skóra cierpnie i serce boli.

Okrucieństwo ludzi nie zna granic. Oto przykład takiego „uczucia” właściciela, od którego aż skóra cierpnie i serce boli.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Co drzemie w człowieku, który zabija zwierzę? Bestialstwo, okrucieństwo, brak człowieczeństwa? Jak zauważają obrońcy zwierząt na szczęście sądy coraz częściej surowo karzą sprawców. 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Inspektorki mają coraz więcej zgłoszeń. Ludzie dzwonią i informują, że ich sąsiedzi źle traktują zwierzęta. Czasem w gospodarstwie pies siedzi przy budzie w pełnym słońcu. Ma wokół klepisko i nic więcej. I właściciel uważa, że z pupilem nic się nie dzieje.
— Porusza każda mnie sprawa i zapada w pamięć. Zawsze nadchodząca jesień budzi we mnie przerażenie, bo wtedy dopiero się zaczyna — opowiada Teresa Abramska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Olsztynie. — Ludzie zapominają, że zwierzęta czują, cierpią, mają nieocieplone budy lub nie mają ich wcale. I kiedy przyjeżdżam na interwencję widzę, jak właściciele traktują je bez szacunku mówiąc lekceważąco: przecież to tylko pies.
Tak stało się z tęskniącymi teraz za kontaktem z ludźmi Barrym i Tigerem. Przez wiele lat pilnowały parkingu na jednym z olsztyńskich osiedli. Kiedy psy zestarzały się, mieszkańcy postanowili oddać je do schroniska. Są w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym.
— To bulwersujące. Całe życie pracowały, pilnowały na parkingu. Kiedy przestały być potrzebne ludzie potraktowali je jak stary, zużyty mebel, śmieć i wyrzucili — dodaje Abramska.
Zdarza się, że TOZ zabiera psy w czasie interwencji, a potem sprawa toczy się w sądzie. To najczęściej psiaki z nielegalnych hodowli. Zwierzęta żyją w koszmarnych warunkach, karmione są resztkami. Suki w hodowlach są eksploatowane do granic ich wytrzymałości, z chęci zysku.
A brak szacunku do zwierząt przechodzi z pokolenia na pokolenie.
— W naszej historii mieliśmy 80-letnią kobietę, która żywcem zakopała szczeniaki. Była zdziwiona co od niej chcę i jak mogę ją denerwować?! Przecież ona jest chora na serce i zaraz z mojego powodu będzie musiała wzywać pogotowie! Wyobraża pani sobie? Odpowiedziałam jej, że za chwilę my wezwiemy policję — dodaje.
O okrucieństwach słyszy się co krok. To pies Bary zakopany żywcem, psy przywiązywane w lesie i zostawiane na śmierć.
— Jak można zadawać zwierzętom cierpienie, kiedy ono czuje tak samo jak my. Odczuwa ból, cierpienie. To niewyobrażalne bestialstwo — ocenia.
Co kieruje młodzieżą, która urywa głowę łabędziowi? Dziewczynie wrzucającej ślepe jeszcze kocięta do rzeki? Nie da się tego wytłumaczyć.
— Pocieszam się jednak, że zwyrodnialcy są w mniejszości, a przybywa miłośników zwierząt — dodaje.


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktoś #2080948 | 92.60.*.* 5 paź 2016 13:17

  nie ma KARY nie ma miary

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ninjaludek #2078727 | 88.156.*.* 3 paź 2016 15:56

  Tania sensacja, należy być obiektywnym, a nie pisać bzdury. Żenada

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gość #2078526 | 195.147.*.* 3 paź 2016 12:48

  Kary powinny być zdecydowanie wyższe i nie tylko teoretyczne no i edukacja jeszcze raz edukacja

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ta #2078494 | 80.55.*.* 3 paź 2016 12:22

  jeżeli zwyrodnialec znęca się nad zwierzętami to również będzie znęcał się nad ludzmi

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ludźmi sie zajmijcie, #2078441 | 188.146.*.* 3 paź 2016 11:30

  a nie psami!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)