Wtorek, 5 grudnia 2023

Plaża nad jeziorem Skanda w końcu doczeka się właściwej oprawy

2016-10-04 17:16:39 (ost. akt: 2016-10-04 17:20:06)
Jeszcze trochę, a powstanie tutaj kolejne ulubione kąpielisko olsztyniaków

Jeszcze trochę, a powstanie tutaj kolejne ulubione kąpielisko olsztyniaków

Autor zdjęcia: GW

Podziel się:

W tym roku olsztyniacy zaangażowali się w głosowanie na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jak nigdy dotąd! Wśród projektów zintegrowanych znalazła się modernizacja plaży nad jeziorem Skanda. U nas opisujemy zwycięzców!

Wśród 30 projektów zintegrowanych w zwycięskiej czwórce znalazły się zagospodarowanie plaży nad jeziorem Skanda (2769 głosów); Rap Festiwal 2 (1026 głosów); budowa boiska na terenie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych przy al. Piłsudskiego (985 głosów) oraz ścieżka pieszo-rowerowa w dolinie Łyny wraz z zatoką autobusową przy ul. Iwaszkiewicza (911 głosów).
Teraz nad jeziorem Skanda powstanie plażowisko z prawdziwego zdarzenia. Jednym z projektów zintegrowanych, które wygrały w najnowszej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego znalazła się modernizacja jeziora Skanda.

Przekształcenie plaży nad jeziorem Skanda ma kosztować trzysta tysięcy złotych. W planie modernizacji tzw. plaży trawiastej znalazło się m.in. wzmocnienie skarpy, nawiezienie piasku, budowa pomostów, wydzielenie kąpieliska dla najmłodszych, stanowiska dla ratowników, toalety. Oraz nie zabraknie oczywiście miejsca do grillowania
— To sukces, który zawdzięczamy mieszkańcom innych osiedli, którzy wsparli nas w głosowaniu — podkreśla Teresa Pokora-Wierzbicka, przewodnicząca Rady Osiedla Mazurskiego. — Szczególne podziękowania składamy radom: Osiedla Kościuszki, Nagórki, Kormoran, Pojezierze, Podleśna, Zatorze za wsparcie i współpracę. Pomagali nam piłkarze z Naki, przedsiębiorcy, uczniowie i kadra Szkoły Podstawowej nr 6, nasze stowarzyszenie Romów. Dzięki temu mieszkańcy Olsztyna, otrzymają jeszcze jedna plażę na przepięknym jeziorem Skanda. Teraz mamy niby pięć miejsc do plażowania, ale ani jedno nie wygląda dobrze. A tak po zakończeniu prac w końcu zrobi się tutaj miło i bezpiecznie. I będzie to prawdziwe miejsce do integracji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. iwa #2080440 | 37.8.*.* 4 paź 2016 22:55

    Kiedyś chodziliśmy z dziećmi nad Skandę, pieszo przez las z Nagórek. Były pomosty i ratownicy, a jaka frajda dla dzieci, taki zjazd na tyłku z piaszczystej skarpy. Całe szczęście, że ktoś znowu o tym pomyślał. Będę znowu tam chodziła z wnukami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz