środa, 7 grudnia 2022

Wyjeżdżasz, by odwiedzić groby bliskich. 1 listopada bez niespodzianek

2016-10-24 12:09:46 (ost. akt: 2016-10-24 12:27:46)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Jak zaoszczędzić czas planując podróż i zakupy związane z 1 listopada? Nie chcesz tracić cennych minut? Przygotuj plan dużo wcześniej.

Zaduszki i 1 listopada to przede wszystkim czas refleksji i zadumy. Odwiedzamy cmentarze i myślimy o tych, którzy odeszli. Dni te kojarzą się nie tylko z modlitwą i pamięcią, ale także z ogromnymi utrudnieniami na drogach, z zakupem zniczy i wiązanek kwiatów. Pomocne w lepszym zaplanowaniu podróży na cmentarz czy poruszaniu się po zatłoczonym mieście mogą okazać się bezpłatne narzędzia, takie jak cyfrowe mapy, a w znalezieniu kwiaciarni, czy punktu sprzedającego znicze lokalne wyszukiwarki internetowe.

Pogoda na przełomie października i listopada zazwyczaj nie sprzyja kierowcom, a ze względu na korki, dojazd na cmentarz staje się samochodowym koszmarem. Jak tego uniknąć?
— Aby dojazd na cmentarz przebiegał bez zbędnych niespodzianek dobrze jest wcześniej sprawdzić czy na zaplanowanej przez nas trasie nie ma utrudnień. Na mapach cyfrowych można nie tylko zobaczyć utrudnienia na drogach krajowych, ale przede wszystkim sprawdzić natężenie ruchu. – mówi Adrian Hinc, kierownik produktu w jednej z firm zajmującej się m.in. tworzeniem map.

W lepszym dojeździe na wybrane cmentarze mogą nam pomóc funkcjonalności map cyfrowych. Natężenie ruchu jest zaznaczone kolorami. Zielonym kolorem oznaczone są drogi, na których ruch odbywa się płynnie, natomiast czerwony oznacza duże korki. Żółty i pomarańczowy kolor oznacza, że samochody poruszają się po danej ulicy wolniej. Dane pochodzą od firmy TomTom i co ważne są aktualizowane co 5 minut. Drugą przydatną funkcjonalnością, są utrudnienia drogowe. Są one zaznaczone na drogach krajowych, zarządzanych przez GDDKiA. Dane o utrudnieniach drogowych również są aktualizowane co 5 minut.

Szukając informacji chętnie korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat kwiaciarni, czy hurtowni zniczy.

Jak wynika z danych szacunkowych 1 listopada na cmentarze przychodzi o 500% więcej osób niż w normalny dzień. Polacy dbają o elementy ozdobne grobów jako wyrazy pamięci i szacunku. Coraz częściej korzystają przy tym np. z urządzeń mobilnych i po skorzystaniu z lokalnych wyszukiwarek dokonują zakupów przez Internet. Natomiast cyfrowe mapy, szczególnie te bezpłatne to dodatkowa pomoc dla kierowców, którzy korzystając z nich mogą lepiej i sprawniej zaplanować podróż.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB