Piątek, 24 maja 2024

Integracyjny plac zabaw z nową huśtawką

2016-11-24 16:34:53 (ost. akt: 2016-11-24 16:38:50)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. Urząd Miasta

Na placu zabaw na Nagórkach pojawiła się nowa huśtawka. Tym razem to specjalny model dla osób niepełnosprawnych. To kolejny pomysł mieszkańców zrealizowany za pieniądze z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw przy ul. Barcza to miejsce, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie się bawić. Kryta piaskownica, urządzenia sprawnościowe czy skałka wspinaczkowa — to tylko niektóre z atrakcji tej lokalizacji.

Jednakże standardowe wyposażenie jest dostępne tylko dla dzieci pełnosprawnych. O poprawę jakości i dostępności placu zabaw dla niepełnosprawnych maluchów zawalczyli mieszkańcy Nagórek.
— Tereny rekreacyjne przeznaczone dla najmłodszych są tak projektowane, że w praktyce dzieci niepełnosprawne nie mają tam wstępu — tłumaczyła autorka wniosku, Monika Kamińska. — Bariery architektoniczne skutecznie uniemożliwiają im dostęp do takich miejsc.

Zgodnie z życzeniem mieszkańców tego osiedla, na placu zabaw przy ul. Barcza zamontowano huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dbając o bezpieczeństwo zarówno korzystających ze sprzętu jak i osób przebywających w pobliżu zagospodarowano także przestrzeń wokół.
Całkowity koszt projektu to 34 tys. zł.
mat. prasowe Urzędu Miasta

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyga #3044880 | 185.245.*.* 20 sty 2021 09:50

    www.eltoy.blogspot.com tam są najtańsze produkty dla dzieci niepełnosprawnych i nie tylko.Wejście do sklepu również na stronce.Posiadamy certyfikaty na produkty.Zapraszam do miłej współpracy Zygaryn.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz