środa, 27 września 2023

Odczaruj stwora na święta i pomóż dzieciom chorym na raka

2016-12-14 15:56:47 (ost. akt: 2016-12-14 16:10:24)

Autor zdjęcia: Arch. Fundacja

Podziel się:

W 2016 roku gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na nowotwory. Choroba ta coraz częściej dotyka również tych najmłodszych. Tylko w tym roku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odnotowano aż 45 zachorowań!

Krystiana tylko bolały plecy. Wysłano go więc na prześwietlenie, które wykazało skoliozę. Zaczęto jednak przeprowadzać kolejne badania i chłopiec wkrótce trafił do szpitala. Lekarze podejrzewali rwę kulszową. Diagnoza okazała się być jednak bardziej wstrząsająca. U Krystiana stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Niegdyś bardzo aktywnego fizycznie chłopca, uwielbiającego sport i grającego w drużynie piłki nożnej choroba nagle zmusiła do walki o życie. Teraz jest już po pierwszym etapie leczenia. Przebywa na oddziale hematologii i onkologii, gdzie czeka na kolejną dawkę leków.
Dzieci, u których wykryto nowotwór potrzebują natychmiastowej pomocy. Nie mogą czekać. Niestety, bez wsparcia ze strony innych maluchy te często nie mają szansy na powrót do zdrowia. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne bardzo przekraczają finanse rodziców. Często jedno z nich musi zrezygnować z pracy, by zająć się dzieckiem, zawieźć je do szpitala, być na każdej kontroli. Jedna pensja często nie jest wystarczająca, by pokryć wszystkie koszty związane z pobytem w szpitalu. Jednak nawet po zakończeniu leczenia dzieci te nadal wymagają stałej opieki specjalistów, potrzebują odpowiednich leków oraz dostosowanego do ich potrzeb mieszkania.
Dzięki akcji „Odczaruj stwora na święta” sprawimy, że rodzice chorych na raka dzieci będą mogli skupić się na ich leczeniu, a nie na szukaniu pieniędzy.
Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić — to hasło, które przyświeca 3. edycji świątecznej akcji Fundacji.

Jak możesz pomóc?
Wejdź na stronę przyszłoscdladzieci.pl, wybierz stwora i go odczaruj. Możesz to zrobić dowolną ilość razy i za dowolną kwotę, która jest wielokrotnością 10 złotych. Potrzebne jest 50 tys. zł, aby w 2017 roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” mogła pomóc dzieciom cierpiącym na nowotwory.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB