Wtorek, 6 grudnia 2022

Opłatek Maltański dla najuboższych

2016-12-21 10:13:26 (ost. akt: 2016-12-21 10:17:52)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Tegoroczne uroczystości Opłatka Maltańskiego odbędą się 21 grudnia w Hotelu Wileńskim w Olsztynie. Zaproszenie otrzymały osoby ubogie, samotne i niepełnosprawne.

Opłatek Maltański to dzieło organizowane w tym roku po raz piętnasty. Swoim zasięgiem obejmie ponad 30 polskich miast. W ubiegłym roku z pomocy Maltańczyków skorzystało blisko 3 tysiące osób.
Ideą tej ogólnopolskiej akcji jest organizacja, we współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, wieczerzy wigilijnej oraz wsparcie materialne i duchowe ubogich rodzin wielodzietnych. To one wezmą udział w uroczystej kolacji wigilijnej. Osoby ubogie, samotne, niepełnosprawne mogą spotkać się z innymi, porozmawiać, co w ich codziennym życiu jest rzadkością. Takie spotkania mogą być dla nich źródłem siły i radości. Zaproszenie na Wigilię osobom, których nie stać na dodatkowe wydatki, jest dla nich namiastką świąt. Każda zaproszona na Wigilię osoba otrzyma paczkę, a największą wagę przywiązuje się zawsze do podarunków dla najmłodszych.
Patronat honorowy nad Opłatkiem Maltańskim objęli ks. kardynał Stanisław Dziwisz, ks. kardynał Kazimierz Nycz, ks. biskup Andrzej Jeż, ks. arcybiskup Wiktor Skworc, ks.biskup Wojciech Ziemba oraz Aleksander Tarnowski, Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB