Wtorek, 29 listopada 2022

Wyjdź, Obejrzyj, Wysłuchaj! Kalendarium wydarzeń.

2017-01-17 17:07:41 (ost. akt: 2017-01-17 17:15:39)

Autor zdjęcia: archiwum artysty

Podziel się:

17 stycznia


Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Niebieski Piesek, godz. 10

Wernisaż
Biblioteka Uniwersytecka UWM, godz. 17
Wernisaż wystawy rysunku Magdaleny Muraszko-Kowalskiej.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Planeta 11, godz. 17.15

Projekt profesora Goeckiego
Muzeum Nowoczesności, godz. 18
Pierwszym, który wprowadził do Olsztyna idee miasta-ogrodu, był zapomniany dziś berliński architekt i urbanista prof. Theodor Goecke. We wtorek 17 stycznia o godz. 18:00 w Muzeum Nowoczesności Rafał Bętkowski opowie o pierwszym projekcie urbanistycznym dla Olsztyna. Wstęp wolny.

Spotkanie turystów TRAMP
Pub Sowa, godz. 18.30
Poznamy kalendarz najbliższych imprez turystycznych. Prezentacja: „Ratujemy Fortyfikacje w Tomarynach; prezentacja fotografii: „Kaukaz - Gruzja 2016”

Spotkanie z koszykarzami Stomilu Olsztyn
Planeta 11, godz. 18
W programie przedstawienie nowej sekcji w olsztyńskim klubie, konkursy dla kibiców, słodki poczęstunek oraz prezentacja pucharu za zdobycie trzeciego miejsca w rozgrywkach Pucharu Polski.

18 stycznia


Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Niebieski Piesek, godz. 9.30
Raz, dwa, król, godz. 12.40

Spotkanie z profesorem Hansem Gertem Potteringiem
Stara Kotłownia UWM, godz. 11


Spotkanie autorskie i promocja książki prof. dr. Hansa-Gerta Pötteringa, doktora honoris causa UWM, pt. „Na szczęście jesteśmy zjednoczeni. Moja europejska droga”.

Jasełka Grupy Teatralnej Prolog w Dobrym Mieście
CKB, godz. 16

19 stycznia


Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Niebieski Piesek, godz. 9.30

Spotkanie z Maciejem Sieńczykiem
Galeria Rynek MOK, godz. 18


Znakomity polski rysownik, ilustrator i twórca komiksów, Maciej Sieńczyk, przyjedzie do Olsztyna. Miejski Ośrodek Kultury zorganizował spotkanie w Galerii Rynek na Starym Mieście, związane z wydaną w listopadzie 2016 roku powieścią „Wśród przyjaciół”.

DKF Za — „Powrót do Itaki”
CEiIK, godz. 19

Klub podróżnika — Ben Kolczyński
Tomaszkowo, godz. 18.30

20 stycznia


Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Niebieski Piesek, godz. 9.30
Raz, dwa, król, godz. 19

Wernisaż — EGO, czyli fotografie Jacka Jędrzejczaka
Galeria Rynek MOK, godz. 17

Koncert uczniów feelHarmonii
Kamienica Naujacka, godz. 18
Muzyka klasyczna, rozrywkowa, utwory wokalne i instrumentalne i uczniowie szkoły muzycznej feelHarmonia.

Otwarte spotkania z językiem francuskim
Planeta 11, godz. 18.30

Happening 100 dni do matury
Starówka, godz. 10


Barwny korowód olsztyńskich maturzystów wyruszy spod Wysokiej Bramy w stronę rynku Starego Miasta, gdzie przedstawiciele szkół odtańczą symbolicznego poloneza. Celem happeningu jest uczczenie ostatnich stu dni do egzaminu dojrzałości, a także zaakcentowanie jednego z najważniejszych momentów w życiu, czyli wejścia w dorosłość.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
Urząd Miasta, godz. 14

Wręczenie statuetek św. Jakuba
Centrum Konferencyjne UWM, godz. 18

Koncert
Karnawał w muzyce
Filharmonia, godz. 19


Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej kieruje Piotr Sułkowski. Soliści: Sherry Sylar (USA) – obój; Maria Murawska – fortepian, Wiesława Ronowska – fortepian. W programie Antonin Dvořák — Uwertura koncertowa Karnawał 92; Pablo E. Furman — Koncert obojowy; Hector Berlioz — Uwertura koncertowa Karnawał rzymski 9; Camille Saint-Saens — Fantazja zoologiczna Karnawał zwierząt. Ciekawe zestawienie francuskiej lekkości z mistrzostwem A. Dvořáka dopełni polskie prawykonanie koncertu obojowego Pablo E. Furmana, współczesnego kompozytora argentyńskiego, wykładowcy Uniwersytetu Stanowego w San Jose w USA.

Koncert
Organek
Nowy Andergrant, godz. 20


Artysta prezentuje „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu „Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. Bilety: 30 zł/ 40 zł.

KINO

Balerina


Przepiękna animacja o 11-letniej Felicji, która marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Ucieka z sierocińca w Bretanii, by spełnić swoje marzenia. To film o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.
Helios

Dlaczego on?


Co dzieje się, kiedy konserwatywny ojciec staje oko w oko z miłością życia swojej córki? Dochodzi do katastrofy. Panowie zaczynają rywalizować o miano najważniejszego mężczyzny w jej życiu i rozpoczynają wojnę.
Helios

La La Land


Kinowy duet Ryan Gosling i Emma Stone oraz najlepszy musical ostatnich lat podbił serca jury Złotych Globów. Historia o spotkaniu w Los Angeles grającego w knajpie pianisty jazzowego i początkującej aktorki.
Helios

Monster Trucks
Główny bohater — Tripp — marzy o tym, by skonstruować swoją własną wersję Monster Trucka. Szuka do niego części na lokalnym złomowisku. Na jego drodze stanie niezwykłe stworzenie, które wydostało się na powierzchnię po katastrofie w pobliskiej rafinerii. A Tripp zyska nowego, potężnego przyjaciela i sojusznika.
Helios

Split


Znakomity James McAvoy wciela się w rolę Kevina, który ma co najmniej 24 osobowości. Mężczyzna zmuszony jest do uprowadzenia trzech nastolatek. Kiedy staje się porywaczem, do głosu dochodzi najstraszniejsza odsłona jego natury. W obliczu ludzkiej tragedii staje się bestią.
Helios

21 stycznia


Spektakl
Olsztyński Teatr Lalek
Niebieski Piesek, godz. 17
Raz, dwa, król, godz. 19

Wesele — pierwsza impreza w weselnym klimacie
Arte Klubogaleria, godz. 21

Koncert Materia i The Sixpounder
Nowy Andergrant, godz. 18


Koncert Materii i The Sixpounder i prawdziwa feta dla fanów klubowego, rock’n’rollowo-metalowego szaleństwa. Podczas koncertów obydwa zespoły będą promować swoje ostatnie wydawnictwa - Materia „We Are Materia” i The Sixpounder „True To Yourself”.

22 stycznia


Spektakl
Niebieski Piesek
Olsztyński Teatr Lalek, godz. 11

Spektakl
Teatr Jaracza
Wiśniowy sad, godz. 10, 19
On wrócił, godz. 19.30

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB