Sobota, 9 grudnia 2023

Budżet Obywatelski piąty raz!

2017-03-31 14:48:34 (ost. akt: 2017-03-31 16:08:04) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. UM Olsztyn

Podziel się:

Olsztynianie ponownie będą decydować na co wydać część budżetu stolicy Warmii i Mazur. W V edycji OBO do wykorzystania jest ponad 3,5 mln zł.

Założeniem Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest zachęcenie mieszkańców do aktywności. To oni powinni zdecydować, co jest potrzebne w ich otoczeniu i przygotować propozycję takiego zadania. Podstawowym wymaganiem jest ogólnodostępność. Ważne zatem, aby z efektów proponowanej realizacji mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy.

Od 1 kwietnia do 4 czerwca można zgłaszać wnioski z propozycjami projektów. Od tego roku można je składać również internetowo, poprzez stronę www.glosujobo.olsztyn.eu.
- Przed złożeniem wniosku warto swoje propozycje przedstawić znajomym, sąsiadom czy mieszkańcom osiedla - mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderską. - Kolejnym etapem po weryfikacji wniosków, będzie głosowanie. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii poprzez stronę internetową. Można też będzie wypełnić tradycyjną kartę do głosowania. Zwycięskie projekty poznany w październiku. Nad prawidłowym przebiegiem działań związanych z realizacją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego czuwać będzie Zespół Koordynujący.

W poprzednim roku złożono 172 wnioski, na które oddano ponad 25 tys. głosów. Do końca 2017 roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji osiedlowych i 4 zintegrowane. Wśród nich kolejny etap rewitalizacji zabytkowego Parku Jakubowo.

Ale Olsztyński Budżet Obywatelski to nie tylko projekty inwestycyjne. Jednym z pomysłów mieszkańców był Rap Festiwal (w tym roku będzie II edycja imprezy). Koncert gwiazd polskiej sceny hip-hopowej w olsztyńskim amfiteatrze odbył się we wrześniu 2016 r. Nie zabrakło też warsztatów deskorolkowych, tzw. bitwy freestyle’owa i jamu tanecznego.

Teraz olsztyńskie przedsięwzięcie konkuruje z innymi projektami o miano najlepszego zgłoszonego lub zrealizowanego w Polsce przy okazji samorządowych budżetów obywatelskich. Zachęcamy do głosowania na olsztyński Rap Festiwal.

Więcej o OBO 2018: strona internetowa i Facebook. Wnioski prosimy składać na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB