środa, 27 września 2023

Co artyści robili w lesie? Wystawa w Starym Ratuszu

2017-04-04 11:13:19 (ost. akt: 2017-04-04 11:28:33)

Autor zdjęcia: WBP

Podziel się:

Artyści z Gryfina, Białegostoku, Olsztyna, Mikołajek i Szczytna spotkali się, by namalować warmińsko-mazurski las. Efekty ich pracy zobaczymy w trakcie wernisażu „Las − dobre sąsiedztwo” w piątek, 7 kwietnia w Starym Ratuszu. Początek o godz. 16.

W Galerii Stary Ratusz WBP obejrzymy prace, które powstały podczas Leśnego Pleneru Malarskiego, który odbył się w lipcu 2016 roku w Spychowie. W plenerze wzięło udział dwunastu artystów z różnych środowisk twórczych. Przyjechali oni m.in. z Gryfina, Białegostoku, Olsztyna, Mikołajek i Szczytna. Podczas wycieczek do lasu twórcy poznali urokliwe zakątki leśne. Ich zadaniem było artystyczne rozwinięcia hasła „Las - dobre sąsiedztwo”.

Plenery malarskie w Spychowie odbywają się od prawie piętnastu lat. W 2002 roku na zaproszenie leśników przybyła tu pierwsza grupa twórców, którzy szukając natchnienia wśród spychowskiej przyrody tworzyli dzieła.

Od tamtej pory plenery malarskie wpisały się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu. Biorą w nich udział zarówno uznani twórcy, wykładowcy i doktoranci akademii sztuk pięknych, osoby profesjonalnie zajmujące się malarstwem jak i artyści amatorzy, malujący hobbystycznie.

Podczas tegorocznego pleneru artyści tworzyli obrazy olejami i akrylami na tradycyjnych podobraziach i sklejkach oraz w technice batiku. Prace są bardzo różnorodne — od realizmu po abstrakcje.

Prace z naszego pleneru prezentowane były w Karczmie Mazurskiej i Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Spychowie, Miejskim Domu Kultury w Szczytnie oraz w salach wystawowych filharmonii w Białymstoku.

Uczestnicy pleneru w 2016 r.:
1. Joanna Golon - Olsztyn
2. Józef Jabłoński - Mrągowo
3. Jadwiga Jakubiec - Olsztyn
4. Aniela Janikowska - Olsztyn
5. Wioletta Konieczko-Peczyk - Białystok
6. Dorota Kramer - Szczytno
7. Leszek Mierzejewski - Szczytno
8. Teresa Ołów - Dubeninki
9. Ella Stasiak - Gryfino
10. Małgorzata Stypułkowska - Olsztyn
11. Anna Zaborowska - Mikołajki (Urwitałt)
12. Aleksandra Żabińska - Krutyń

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB