Sobota, 20 kwietnia 2024

Aktywnie na wiosnę — zacznij od „Olsztyn. Aktywnie!”

2017-04-07 19:00:00 (ost. akt: 2017-04-10 08:07:02)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Podziel się:

Olsztyn sprzyja całorocznej aktywności fizycznej, ale to właśnie na wiosnę najwięcej osób decyduje się na uprawianie sportu. To dobry czas na aktywność!

Pierwsze ciepłe promienie słońca, zastrzyk pozytywnej energii to dobry motywator do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nieprzypadkowo, właśnie wiosną startuje projekt „Olsztyn. Aktywnie!”. Jego głównym celem jest popularyzacja aktywności fizycznej w różnych odsłonach od sportów wyczynowych przez rekreację. „Olsztyn.Aktywnie!” wykorzystuje walory naturalne Olsztyna zachęcając do aktywnej turystyki jako sposobu na spędzanie wolnego czasu. Jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, ale również turystów. Odwiedzając stolicę Warmii, mogą nie tylko w komfortowych warunkach uprawiać sport, ale przy okazji poznać krajobraz i historię Olsztyna.

— Spotkania w ramach „Olsztyn.Aktywnie!” to nie tylko ciekawa forma spędzenia czasu wolnego z ludźmi o podobnym zamiłowaniu do aktywnego trybu życia - mówi dyrektor Biura Promocji, Krzysztof Otoliński. — To również promocja walorów przyrodniczych i tras rekreacyjnych w Olsztynie i okolicach, których mamy naprawdę wiele.

Wśród wiosennych propozycji „Olsztyn.Aktywnie!” są m.in. spływy kajakowe (23 kwietnia), wspinaczka sportowa (23 kwietnia), nordic walking (23 kwietnia), rajd pieszy „Zdobywamy siedmiomilowe buty” (22 kwietnia), spacer po ciekawych miejscach północno-wschodniego Zatorza (21 kwietnia). Interesującą propozycją są również historyczne zwiedzania miasta. Jedno z nich poświęcone będzie wizycie cesarza Napoleona (3 maja).

— Cesarz Napoleon I przybył do Olsztyna 3 lutego 1807 r. - przypominają organizatorzy wycieczki. — Spędził w naszym mieście jeden dzień, wizyta ta zdążyła jednak obrosnąć w swoistą legendę. Dziś mija 210 lat od tych wydarzeń. W trakcie wycieczki odtworzymy drogę, jaką Napoleon przebył przez miasto, obejrzymy miejsca, które pamiętają jego pobyt oraz zapoznamy się ze zdarzeniami związanymi z jego postacią.

„Olsztyn. Aktywnie!” to nie jedyna wiosenna propozycja sportowa w Olsztynie.
14 maja odbędzie się pierwszy bieg w ramach „Olsztyn Biega!”, cyklu dedykowanego wszystkim biegaczom - od tych początkujących do tych, którzy liczą na sportową rywalizację, całym rodzinom, bez względu na wiek i stopień wytrenowania. Osoby, które preferują inną, niż bieganie, formę aktywności fizycznej mogą wybrać rower, rolki czy kajak. Niezbędny sprzęt jest dostępny w wypożyczalni Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”.

24 kwietnia do sprzedaży trafia Karta Olsztyn Sport. Utworzona została z myślą o osobach, które lubią mieć wybór. Umożliwia bowiem korzystanie z różnych form aktywności sportowej. Poza wypożyczeniem sprzętu karta obejmuje baseny w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Aquasfera" Galeria Warmińska, basen przy ul. Mariańskiej i Głowackiego oraz trzy lodowiska (CRS "Ukiel", HWS "Urania", ul. Jeziołowicza).


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB