środa, 17 sierpnia 2022

Ogólniak, technikum czy zawodówka? 4 maja rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych

2017-04-21 16:13:23 (ost. akt: 2017-04-21 16:28:43) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Niewiele czasu pozostało gimnazjalistom, aby zdecydować w jakiej szkole będą kontynuować naukę. 4 maja rusza nabór do szkół ponagimnazjalnych. Ponad trzy tysiące uczniów jesienią rozpocznie naukę w jednej z 26 szkół średnich.

Już teraz młodzież musi zdecydować, jaki kierunek wybierze. Dokładnie 4 maja olsztyńskie szkoły rozpoczynają nabory.

— Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2017/2018  prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego - tłumaczy Teresa Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. — W serwisie internetowym ponadgimnazjalne-olsztyn.nabory.pl można będzie wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, zapoznać się z kryteriami i zasadami punktacji, mieć stały dostęp do poradników, monitorować zainteresowanie innych kandydatów poszczególnymi oddziałami.

Rekrutacja potrwa do 9 czerwca. Przewidziano również nabór uzupełniający. Szczegółowy harmonogram naboru dostępny na stronie olsztyńskiego Kuratorium Oświaty. Zarządzenie znajdziesz: tu.

Piknik w Parku Centralnym


Poza stroną internetową z ofertą szkół zawodowych można będzie zapoznać się podczas pikniku "Szkoły zawodowe - gimnazjalistom", który odbędzie się we wtorek (25 kwietnia) o 10:00 w Parku Centralnym. W ten nietypowy sposób uczniowie i nauczyciele olsztyńskich zawodówek będą zachęcać do wyboru szkoły zawodowej. Na pikniku będą obecni przedstawiciele Samochodówki, Handlówki, Energetyka, Budowlanki, Gastronomika, Elektronika, Ekonomika i Chemika. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą wybranej szkoły oraz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania. W ramach kampanii promującej naukę w zawodówkach, placówki zaplanowały także kolejne spotkania, tym razem w szkołach, gdzie chętni będą mogli poznać szczegółowo wybraną szkołę i jej program nauczania. Terminy spotkań dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta — www.olsztyn.eu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB