Piątek, 24 marca 2023

Balet ze Stanów Zjednoczonych na scenie filharmonii

2017-04-27 16:43:53 (ost. akt: 2017-04-27 16:53:50)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Przed nami występ baletu, który podbija publiczność na całym świecie. 30 kwietnia (niedziela) o godz. 18 w filharmonii wystąpi amerykański zespół Ballet Magnificat. Tancerze zaprezentują spektakl „Powrót marnotrawnego”.

Spektakl „Powrót marnotrawnego” w wykonaniu Ballet Magnificat to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od rodziny, by zasmakować życia pełnego uciech. Gdy traci cały majątek, uświadamia sobie jaką wartość ma dom i rodzina. Jedyne, co mu pozostało oprócz wspomnień, to mała książka jego żony. Jej lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi w naprawieniu życiowych błędów oraz początkiem nowego życia…

Ballet Magnificat to założona w 1986 roku amerykańska grupa baletowa z leżącego nad Missisipi miasta Jackson. Zespół w swoich programach łączy ze sobą balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne z głębokim moralnym przesłaniem. Artyści wystąpili dla ok. 12 milionów widzów na całym świecie - prezentując swoje spektakle w Stanach Zjednoczonych, a także w Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Rosji, Izraelu i w Korei, a także w krajach europejskich. Artyści nieustannie są w drodze. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli rocznie.

Na wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm zespołu Ballet Magnificat
(„Dallas Morning News”) składa się innowacyjna mozaika stylów tanecznych – od klasycznego przez jive’a , aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.

Ballet Magnificat występuje w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”.
Bilety w cenie: 60 zł normalny i 50 zł ulgowy do nabycia w kasie pon. –pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii: bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB