Piątek, 24 września 2021

17 maja startuje Kortowiada. Program!

2017-05-15 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-15 13:57:09)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Przed nami wielkie święto studentów i zdaniem wielu najciekawsze juwenalia w Polsce. Kortowiada startuje 17 maja i potrwa do niedzieli, 21 maja. 


Co roku w imprezie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy studentów. Rozpocznie się 17 maja, a dzień później ulicami starówki od godz. 10 przejdzie parada studentów. W programie żelazne punkty, czyli wybory Wenus Show, Bój Wydziałów oraz tradycyjne już potyczki w błocie, czyli mecz błotny na zakończenie.
Gwiazdą niedzielnego Coolturalnego Studenta, tym razem na plaży kortowskiej, będą Łowcy B. 

Wszyscy jednak czekają na koncerty na górce kortowskiej. W piątek 19 maja na głównej scenie zagrają m.in.: Peja/SlumsAttack, Pidżama Porno, Remady & Manu-L.
Na koniec dnia publiczność rozgrzeje znany zespół disco polo Piękni i Młodzi. Dzień później, w sobotę na Górce Kortowskiej wystąpią z kolei m.in.: Taco Hemingway, Lemon, Agnieszka Chylińska, Enej i popularna rumuńska piosenkarka Inna.
 W namiocie Disco Polo usłyszymy: Loverboy, Cliver, Power Boy, Playboys, Defis. W sobotę w namiocie Rap & Trap Student Party, w czasie Bitwy o Kortowo, zagrają Kai Zen & Quebonafide.
 Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się m.in. turniej gier komputerowych czy sobotni Stunters battle, czyli kaskaderski pokaz motocyklowy. 

https://m.wm.pl/2017/05/orig/plakat-kortowiada-2017-386506.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB