Sobota, 25 września 2021

Decyzja w sprawie Stomilu Olsztyn odroczona

2017-06-14 10:04:00 (ost. akt: 2017-06-14 16:37:41)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W środę (14.06) dowiemy się, czy Stomil Olsztyn dostanie licencję na grę w I lidze. W poprzednim terminie olsztyński klub nie uzyskał licencji ze względu na stan stadionu oraz zaległości finansowe wobec piłkarzy.

Aktualizacja: na oficjalnej stronie internetowej związku czytamy, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała się odroczyć rozpoznanie sprawy Stomilu do 23 czerwca.

Przypomnijmy, że na „reprezentacyjnym” obiekcie piłkarskim stolicy regionu trwają już prace remontowe, a pieniądze piłkarzom podobno też zostały wypłacone, jest więc szansa na pozytywny finał tej sprawy. Warto przypomnieć, że rok temu za nieuregulowane kwestie finansowe Stomil ukarano odjęciem 3 punktów.

Wciąż też nie wiadomo, kto zostanie trenerem olsztyńskiego zespołu. Wiemy jedynie, że poprzedni, czyli Adam Łopatko, podpisał kontrakt z pierwszoligową Pogonią Siedlce. Według niepotwierdzonych (jeszcze) informacji do tego samego klubu przeniosą się Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi i Jarosław Ratajczak.

Tymczasem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz napisał list do ministra sportu Witolda Bańki z prośbą o wsparcie finansowe budowy Stadionu Miejskiego w Olsztynie. Wartość inwestycji oceniono na 116 milionów złotych netto. Prezydent Grzymowicz liczy na wsparcie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB