Sobota, 25 czerwca 2022

Matura w naszym regionie poszła fatalnie

2017-06-30 17:53:30 (ost. akt: 2017-06-30 21:03:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

W województwie warmińsko-mazurskim matura poszła najgorzej. W naszym regionie zdało ją 74 proc. uczniów, a 18 proc. ma prawo do poprawki. Jak co roku, najgorzej abiturientom poszła matematyka.

Już od wczesnych godzin porannych maturzyści mogli sprawdzić wyniki egzaminu. Nie musieli w tym celu fatygować się do sekretariatu. Wystarczyło wejść na stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wprowadzić hasło, które maturzysta otrzymał od dyrektora swojej szkoły, oraz swój PESEL.

W tym roku zaledwie 74 proc. maturzystów z regionu może cieszyć się zdaną maturą. Na tle innych województw wypadamy fatalnie, na tym samym ostatnim miejscu uplasowało się tylko jeszcze województwo zachodniopomorskie.
W ubiegłym roku zdało 76 proc. maturzystów (dla porównania: w 2014 w regionie zdało 68 proc. i było to jeden z dwóch najgorszych wyników w kraju, a w 2015 wynik podskoczył do 71 proc.).

Do egzaminów przystąpiło w maju 9 338 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Ci, którym się nie powiodło, mogą spróbować swoich sił podczas egzaminu poprawkowego. Taką szansę ma 70 proc. spośród tych, którym powinęła się noga.

Trzeba też przyznać, że spośród przedmiotów rozszerzonych najgorzej poszła wiedza o społeczeństwie. Nikt, spośród 1118 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu, nie uzyskał 100-proc. wyniku. Najlepszym rezultatem okazał się wynik 85-proc.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu, będą udostępnione 12 września.
W Polsce maturę zdało ponad 202,5 tysiąca maturzystów na 258 tysięcy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

at, mk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB