Sobota, 25 września 2021

Prezydent: jest zielone światło dla budowy Partyzantów

2017-07-03 08:44:42 (ost. akt: 2017-07-03 10:37:25)
Ulica Partyzantów

Olsztyn - Ulica Partyzantów - korki.

Ulica Partyzantów Olsztyn - Ulica Partyzantów - korki.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Wszelkie formalności zostały dopełnione i miasto może przystąpić do modernizacji ul. Partyzantów. Odcinek od ul. 1 Maja do ronda Bema przebuduje konsorcjum, któremu lideruje Balzola Polska sp. z o.o., a odcinek od ronda Bema do ul. Lubelskiej (z węzłem przesiadkowym) – firma Skanska S.A.

– Nie da się ukryć, że to bardzo ważne i długo oczekiwane decyzje. Jaki jest stan ulicy Partyzantów – każdy widzi. Od lat jej remont był jednym z najczęściej podnoszonych problemów drogowych. Apel „Zróbcie coś z tą Partyzantów!” był na porządku dziennym i w końcu doczekał się pozytywnego odzewu: „Przystępujemy do pracy!”– pisze na swoim blogu Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Zaznacza od razu, że nie będzie to łatwa inwestycja, szczególnie dla kierowców.
- To nie będzie łatwa modernizacja. Wszystko wskazuje na to, że zacznie się jeszcze w tym miesiącu – i zależy nam, żeby jak najwięcej prac wykonano przed zimą. Musimy też pamiętać, że trwają roboty budowlane na ulicy Pieniężnego i przez drugą część roku obie te ważne ulice będą zamknięte dla ruchu kołowego (z wyjątkiem dojazdów do posesji). Nie da się ukryć, że przyjdzie nam trochę pocierpieć, ale w efekcie uzyskamy praktycznie nową ulicę Partyzantów, utrzymaną w jej dotychczasowym, alejowym charakterze - stwierdza Grzymowicz.

Jezdnia Partyzantów ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku bez wyspy dzielącej, wydzielone pasy dla autobusów oraz bezzatokowe przystanki dla autobusów. Wykonawca ma także wykonać obustronne chodniki, jednostronną ścieżkę rowerową, miejsca parkingów i uporządkować zieleń.[/i]

- Przebudowa tej ulicy w pewnym sensie zakończy modernizację podstawowych ulic w centrum miasta. Przy okazji unowocześniono leżącą pod nimi infrastrukturę, co jest bardzo istotną wartością tych projektów – podobnie będzie w tym przypadku. Po nowej ul. Partyzantów będziemy jeździli w warunkach bez porównania bardziej komfortowych – odczują to nie tylko kierowcy, ale także mieszkańcy, piesi i rowerzyści - dodaje prezydent Olsztyna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB