Niedziela, 24 października 2021

Osiedle Pojezierze w Olsztynie powoli rozkwita

2017-07-11 08:05:00 (ost. akt: 2017-07-10 15:54:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum spółdzielni

Podziel się:

Pojezierze, jest jednym z mniejszych osiedli w Olsztynie, ale za to bardzo prężnie działającym.

Ostatnie działania rady osiedla kręcą się głównie wokół Budżetu Obywatelskiego. W 2015 roku Pojezierze złożyło projekt osiedlowy do III edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt dotyczył zagospodarowania byłego boiska asfaltowego za budynkiem Pana Tadeusza 2, przy ul. Dworcowej, koło dawnej hali „Start” – obecnie należącej do UWM. Miejsce to było bardzo zaniedbane a przez brak oświetlenia, było miejscem chętnie odwiedzającym przez osoby spożywające alkohol. Pomysłów na to miejsce było kilka. Wybrano koncepcję „mini parku” z możliwościami rozbudowy infrastruktury. Projekt wygrał znaczną większością głosów w stosunku do innych piętnastu projektów złożonych na osiedlu.

- Niestety, same usunięcie i utylizacja asfaltu, to koszt około 50 000 zł. Środków z osiedlowego projektu OBO starczyło na porządne przygotowanie podłoża. Musiałem zatem w 2016 roku złożyć kolejny projekt osiedlowy do IV edycji OBO - tłumaczy Bogdan Gęsicki, przewodniczący rady osiedla Pojezierze.

Projekt ten dotyczył budowy alejek parkowych, wykonania nasadzeń roślin ozdobnych, instalacji ławek i latarni parkowych oraz budowy pełnowymiarowego pola do gry w bule. Jak się potem okazało zdobył on uznanie i wygrał głosowanie.

- Do pełni szczęścia, w „moim” mini parku, niestety zabraknie środków finansowych na wybudowanie małej wiatki, która chroniłaby przed deszczem a która to znalazła się w projekcie na wykonanie tego przedsięwzięcia - dodaje Bogdan Gęsicki.

I tutaj z pomocą przyszła kolejna, V. edycja OBO, w której powstał projekt nr 83, który w swojej treści zawiera również wykonie remontu chodnika prowadzącego do mini parku, zbudowanie „hamakowni”, zainstalowanie specjalnej ławeczki do karmienia i przewijania niemowląt oraz instalacja tradycyjnej tablicy ogłoszeniowej dla informacji od rady osiedla „Pojezierze”.

Chcecie również pochwalić się tym, co powstało na waszym osiedlu, co robicie, gdzie działacie? Podeślijcie informacje na poczta@naszolsztyniak.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sero #2283648 | 88.156.*.* 11 lip 2017 08:49

    A na schodach nadal piją i syf taki że z dzieckiem wstyd isć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)