Wtorek, 30 maja 2023

To będzie prawdziwe kolarskie święto nad Ukielem

2017-07-26 09:00:00 (ost. akt: 2017-07-26 09:29:30)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podziel się:

Już 30 lipca nad jeziorem Ukiel stanie miasteczko kolarskie. Czas na Cisowianka Mazovia MTB Marathon. To wydarzenie, które integruje zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników dwóch kółek.

— W tegorocznej edycji kolarskie miasteczko stanie nad jeziorem Ukiel. Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego na Słonecznej Polanie zmieni się w tętniące życiem rowerowe centrum Polski — zapewnia Marcin Dławichowski z biura prasowego Cisowianka Mazovia MTB Marathon. — W miasteczku powstanie specjalna strefa dla najmłodszych, w której zorganizujemy zawody maluchów, w których mogą wystartować dzieci już od trzech lat.

Dorośli i starsze dzieci będą mogli ścigać się na czterech zróżnicowanych dystansach — hobby, fit, mega i giga. Trasa hobby to już osiem kilometrów, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił.
— Trasy są skonstruowane w ten sposób, że każdy może wystartować w zawodach, bez względu na poziom sportowy — zapewnia Marcin Dławichowski. — Do Olsztyna przyjeżdżamy od kilku lat i cenimy to miejsce za atmosferę i dobrą współpracę z miastem. To będzie rodzinna impreza, którą warto zapisać w swoim kalendarzu.

Oprócz zmagań sportowych organizatorzy gwarantują zabawę przy dobrej muzyce i konkursy z nagrodami. Dzieci w wieku do sześciu lat wezmą udział w specjalnym , wspomnianym wcześniej, wyścigu MiniMini+ Mazovia. Będą rywalizować na trasie o długości około 400 metrów, a każdy uczestnik może liczyć na upominek. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka. Zaplanowano również konkursy dla najmłodszych. Szykuje się ciekawy weekend rodzinny z kolarstwem w tle. Jak zauważają organizatorzy, w czasie Mazovii przybywa amatorów w młodym wieku. Kto wie, może wśród nich znajdą się przyszłe gwiazdy kolarstwa? Młodzi zawodnicy biorą udział w ważnym sportowym wydarzeniu i podoba im się sportowa atmosfera. A zawody są okazją do spędzenia czasu z rodzicami, opiekunami i trenerami.

W czasie olsztyńskiej edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2017 zorganizowana będzie też klasyfikacja mieszkańców. Wśród startujących zawodników organizatorzy wybiorą najlepszego mieszkańca Olsztyna w kategorii open na dystansach hobby, fit, mega i giga z podziałem na płeć. Chętni będą mogli zgłaszać się także w dniu zawodów w godz. 8-11. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, m.in. zabiegi w kriokomorze.

Zapisy do olsztyńskiego odcinka trasy Mazovii już 29 lipca w godz. 16-18 w biurze zawodów i także w niedzielę, 30 lipca od godz. 8. Start dystansu hobby o godz. 10.20. Start dystansów fit, mega i giga o godz. 11.30.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB