Poniedziałek, 5 grudnia 2022

Niedrogie i pomocne – najlepsze dodatki do OC

2017-08-03 12:24:53 (ost. akt: 2017-08-03 12:35:35)
Warto zastanowić się nad poszerzeniem ochrony i zakupem dodatkowej polisy.

Warto zastanowić się nad poszerzeniem ochrony i zakupem dodatkowej polisy.

Podziel się:

Każdy kierowca obok OC powinien również zakupić inne ubezpieczenia. Ich koszt najczęściej nie przekracza 100 złotych, ale ochrona jaką zapewniają jest nieoceniona. Oto najbardziej przydatne dodatki do OC.

Każdy kierowca stara się obecnie znaleźć dla siebie jak najtańsze OC i nie można się temu dziwić. Zeszłoroczne podwyżki odczuli wszyscy właściciele samochodów. Obecnie jednak ceny nieco się ustabilizowały, koszt polisy obowiązkowej łatwiej jest teraz przewidzieć i zaplanować w domowym budżecie. Warto więc zastanowić się nad poszerzeniem ochrony i zakupem dodatkowej polisy. Każde z poniższych ubezpieczeń można kupić wraz z ochroną obowiązkową, korzystając np. z internetowego kalkulatora OC.

Ubezpieczenie szyb


Ubezpieczenie to zapewnia ochronę szyby czołowej, szyb bocznych oraz tylnej na wypadek uszkodzenia (pęknięcie) oraz zniszczenia (zbicia). Właściciel pojazdu nie otrzyma pieniędzy do ręki, ale będzie skierowany do współpracującego z towarzystwem warsztatu, który zajmie się naprawą lub wymianą uszkodzonych szyb. W przypadku wymiany szyby czołowej, właściciel auta niewielką część kosztów musi pokryć z własnej kieszeni. Trzeba również pamiętać, że ochroną najczęściej nie są objęte szyberdachy, szyby panoramiczne, lusterka i światła.

Przydatne dla:
• kierowców, którzy często jeżdżą w dalekie trasy,
• osób, których samochody nocą stoją na ulicy i są narażone na uszkodzenia przez wandali

Ubezpieczenie opon


Polisa chroniąca jedynie ogumienie w danym samochodzie, która zapewnia fachową pomoc w razie uszkodzenia lub zniszczenia opon. Zakres polisy obejmuje próbę usprawnienia samochodu na miejscu zdarzenia (pomoc w wymianie opony na zapasową, o ile jest taka w pojeździe) lub też odholowania go do najbliższego warsztatu. Są jednak i takie ubezpieczenia, które zapewniają również pokrycie kosztów naprawy ogumienia lub jego wymiany we wskazanym przez towarzystwo warsztacie (najczęściej do kwoty 2000 zł). W ramach szerszych wariantów ubezpieczenia opon, właściciel samochodu może skorzystać z pojazdu zastępczego, jeśli jego auto będzie musiało pozostać w serwisie dłużej niż 12 godzin.

Przydatne dla:
• osób, które często podróżują,
• właścicieli aut, które w nocy są parkowane na ulicy (uszkodzenie opon przez wandali),
• osób, które często jeżdżą z pasażerami.

Assistance


Assistance to jedna z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych polis dodatkowych. Zapewnia szeroko rozumianą pomoc w podróży oraz holowanie w razie uszkodzenia lub zniszczenia samochodu. W zależności od wybranej opcji ubezpieczenia ochrona będzie obejmować nie tylko transport auta po kolizji lub wypadku do najbliższego warsztatu. Assistance może także gwarantować kierowcy oraz pasażerom telefoniczną pomoc tłumacza, zakwaterowanie w najbliższym hotelu po uszkodzeniu pojazdu lub w przypadku jego awarii, czy też możliwość korzystania z samochodu zastępczego.

Przydatne dla:
• kierowców, którzy często podróżują za granicę,
• osób często jeżdżących z pasażerami,
• kierowców planujących kilkudniowe lub kilkutygodniowe wakacje za granicą.

NNW — od następstw nieszczęśliwych wypadków


Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa, która chroni kierowcę danego auta oraz jego pasażerów na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu. Osoby poruszające się chronionym samochodem mogą liczyć na odszkodowanie jeśli doznają urazu ciała w wyniku:
• jazdy samochodem (wypadek na drodze),
• postoju auta na trasie (przerwa w podróży np. na zatankowanie paliwa bądź rozprostowanie nóg),
• załadunku lub rozładunku pojazdu,
• dokonywania niezbędnej naprawy auta na trasie podróży (np. wymiana przepalonego bezpiecznika)

Wysokość odszkodowania uzależniona jest od wybranej sumy ubezpieczenia, na jaką opiewa polisa, oraz rodzaju urazu. Po szkodzie towarzystwo na podstawie specjalnej tabeli stwierdza jak duże jest uszkodzenia ciała i jak duża powinna być należność.

Przydatne dla:
• osób często jeżdżących z pasażerami,
• kierowców podróżujących z rodziną,
• każdego właściciela auta.

mat. nadesłane

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB