Wtorek, 29 listopada 2022

Maraton Kinga w Heliosie. Mamy wejściówki!

2017-09-08 13:07:31 (ost. akt: 2017-09-08 13:32:16)
Maraton Kinga w Heliosie już dziś!

Maraton Kinga w Heliosie już dziś!

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

Podziel się:

8 września wszystkie kina Helios zapraszają na wyjątkowy maraton filmowy z ekranizacjami kultowych powieści mistrza - Stephena Kinga! Start o godz. 23 w Heliosie! Mamy wejściówki.

To będzie wieczór z filmami mistrza. Na początek klasyka gatunku, czyli „Lśnienie”. Potem zobaczymy „Łowcę snów” i premierowo „To”. Gotowi na dawkę grozy?

Opisy filmów:
„Lśnienie”
„The Shining”


Od lat: 15, Czas trwania: 146 min.
Produkcja: USA / Wielka Brytania [1980]
Reżyseria: Stanley Kubrick
Scenariusz: Stanley Kubrick, Diane Johnson
Obsada: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers
Opis filmu:
Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako dozorca hotelu Panorama w górach stanu Colorado. Pensjonat jest zamknięty na zimę więc Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami budynku. Kiedy burze śnieżne blokują familię Torrance'ów w hotelu, Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone, telepatyczne zdolności odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka zjawę pana Grady'ego, poprzedniego dozorcę hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.

„Łowca snów”


Od lat: 15, Czas trwania: 136 min.
Produkcja: Australia / USA [2003]
Reżyseria: Lawrence Kasdan
Scenariusz: William Goldman, Lawrence Kasdan
Obsada: Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee
Opis filmu:
Czterech przyjaciół wybiera się do domku w lesie, by spędzić czas na rozmowach, piciu piwa i ich ulubionej rozrywce: polowaniu. Pewnej nocy odwiedza ich dziwny mężczyzna, myśliwy, który zabłądził przed kilkoma dniami. Wydaje się być chory. Kilka godzin później umiera, rozszarpany przez dziwne łasico podobne stworzenie, które wydostaje się z jego ciała. Wkrótce bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze swoimi lękami, jak również realnym wrogiem w postaci wojska oraz istotami z kosmosu.

„To”


Od lat: 15, Czas trwania: 135 min.
Produkcja: USA [2017]

Reżyseria: Andres Muschietti
Scenariusz: Chase Palmer, Andres Muschietti
Obsada: Finn Wolfhard, Bill Skarsgard, Javier Botet
Opis filmu:
Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB