Wtorek, 31 stycznia 2023

Chcesz zarobić na ubezpieczeniu? Inwestuj!

2017-10-10 21:06:24 (ost. akt: 2017-10-13 20:44:29) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat.nadesłane

Podziel się:

Polisy na życie większości z nas kojarzą się z rozwiązaniami ochronnymi według utartego schematu – wpłacamy regularnie składkę w ustalonej wysokości. W zamian zapewniamy sobie wsparcie finansowe ze stron towarzystwa ubezpieczeń w różnych sytuacjach życiowych, które mogą nas niemile zaskoczyć.

Tymczasem rynek ubezpieczeniowy zawiera również rozwiązania, dzięki którym wpłacaną do towarzystwa składkę możemy przechowywać na specjalnym koncie lub sprawić, że kierowane do ubezpieczyciela pieniądze będą pracować na naszą korzyść, przynosząc z czasem wymierne zyski. Tak właśnie w skrócie działa ochronno-inwestycyjna polisa na życie.

Składka dzielona na dwie części


Aby lepiej zrozumieć, jak działa taka polisa lub inne indywidualne ubezpieczenie na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl, warto posłużyć się konkretnym przykładem, który będzie opierał się na wartości pieniężnej. Zdecydowaliśmy już, że chcemy przeznaczać na ubezpieczenie życiowe kwotę 300 zł w skali miesiąca, z czego 100 zł będzie dotyczyć ochrony życia i zdrowia (w zależności od wybranego zakresu ochrony), a pozostała część – w tym wypadku 200 zł – trafi na specjalną platformę inwestycyjną, czyli właściwie dokąd?

Tą platformą są ubezpieczeniowe fundusz kapitałowe. W ramach jednego ubezpieczenia inwestycyjnego możemy mieć dostęp nawet do kilkunastu różnych UFK przy zachowaniu pełnej ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki inwestowaniu środków w fundusze kapitałowe mamy szansę pomnażać gromadzone składki oraz zapewnić sobie dostęp do zróżnicowanych instrumentów finansowych jak akcje czy obligacje.

Fundusze inwestycyjne – rodzaje


W tego typu polisach na życie pomnażanie środków ze składki wiąże się jednocześnie z ryzykiem inwestycyjnym, o czym musimy pamiętać decydując się na podobne rozwiązanie. Warto przy tym zachować cierpliwość i zdrowy rozsądek, ponieważ ubezpieczenia ochronno-inwestycyjne to produkty z natury długoterminowe, przeznaczone dla osób o dodatkowej rezerwie środków finansowych.

W zależności od wyboru rodzaju funduszu możemy wybrać stopień ryzyka. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne rozwiązania, w tym:

- fundusze z najwyższym stopniem bezpieczeństwa – środki inwestowane są w obligacje Skarbu Państwa,
- fundusze o średnim stopniu ryzyka – w tym zrównoważone i stabilnego wzrostu, np. akcje, papiery dłużne,
- fundusze najbardziej ryzykowne – większość środków jest inwestowana w akcje.

Towarzystwa ubezpieczeń proponują też wybór zasięgu geograficznego – możemy zatem inwestować nasze środki na rynku krajowym lub światowym.

Ochrona dla najbliższych


Zostawmy na chwilę część inwestycyjną, by przyjrzeć się zakresowi ochrony w tego typu produktach. Jeśli główny inwestor, a zarazem ubezpieczony np. poważnie zachoruje, to mając wykupione odpowiednie rozszerzenie będzie mógł skorzystać ze świadczenia obliczanego na podstawie długości pobytu
w szpitalu.

W innych sytuacjach polisa ochronno-inwestycyjna zabezpieczy najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego, a zgromadzone na polisie środki nie będą podlegać obowiązkowi podatkowemu, czyli od spadków i darowizn.

Polisa zapewnia także świadczenie operacyjne w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. A sam zakres może dotyczyć również dziecka ubezpieczonego na różne nieprzewidziane okoliczności:

- trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku,
- groźne choroby,
- pobyt w szpitalu,
- operacje w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
- złamania,
- oparzenia.

Więcej na temat przykładowych produktów ochronno-inwestycyjnych można znaleźć na dedykowanych portalach i w artykułach tematycznych:
https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/jaki-jest-zakres-polisy-na-zycie-aig/61.html

Co, jeśli nie ryzyko inwestycyjne


O tym, że polisy inwestycyjne są przedsięwzięciem ryzykownym dla klienta dowiemy się już na pierwszym spotkaniu z doradcą ubezpieczeniowym. Jednak nie warto od razu zniechęcać się taką prognozą. Korzystając z narzędzi online w rodzaju porównywarka ubezpieczeniowa możemy umówić się na spotkanie z przedstawicielami różnych towarzystw i wybrać naszym zdaniem produkt najbardziej korzystny.

Ale warto też pamiętać, że polisy inwestycyjne są przeznaczone dla osób
z grubszym portfelem i w miarę zaznajomionych z inwestowaniem na giełdzie, więc jeśli nie spełniamy powyższych kryteriów, lepiej będzie zdecydować się na inne mieszane ubezpieczenie na życie, a konkretnie ochronno-oszczędnościowe.

Nie przyniesie ono nam co prawda zysków, ale pozwoli sumiennie odkładać składki o ustalonej wysokości i odebrać całą sumę na koniec umowy bez ponoszenia żadnych potrąceń ani kosztów administracyjnych oraz z zachowaniem przez cały ten czas ochrony dla siebie najbliższych.
Mat. nadesłane

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB