środa, 27 września 2023

Dzień seniora z atrakcjami w olsztyńskim ZUS-ie

2017-10-26 14:09:22 (ost. akt: 2017-10-26 14:29:03)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

„Wyjdź z domu” — pod takim hasłem odbywa się dzień seniorów, który odbędzie się 27 października w budynku NOT-u przy pl. Konsulatu Polskiego 1 od godz. 10 do 14. Będą porady ekspertów i inne atrakcje.

Olsztyński Oddział ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza seniorów na wydarzenie zatytułowane „Wyjdź z domu”.

ZUS ma już ponad 80 lat, a więc przy okazji zostanie wyświetlony film o jego historii. Kolejną atrakcją będzie cykl krótkich prelekcji: „emerytura na starych i nowych zasadach”, „dlaczego system się zmienia?” i „czy ZUS może zbankrutować?”. Dowiemy się też o Platformie Usług Elektronicznych.

Całość obchodów uświetni występ chóru seniorów „Legenda” ze Stawigudy oraz występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Wyspa” z Olsztyna. Pokazane zostaną również prace studentów Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu III Wieku z sekcji rękodzieła artystycznego.

Będzie można również udać się do punktu informacyjnego, przy którym będą czekać na seniorów zaproszone instytucje tj.: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jak również pracownicy ZUS.

Udział w uroczystości to również świetna okazja do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych.
Warto wyjść z domu, posłuchać dobrej muzyki i zasięgnąć porad ekspertów. Każdy, kto w piątek 27 października odwiedzi placówkę ZUS otrzyma, specjalnie na tą okazję przygotowany nowy kwartalnik „ZUS dla Seniora”, w którym zamieszczone zostały informacje o tematyce emerytalnej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB