środa, 7 grudnia 2022

40 lat chóru Collegium Musicum

2017-12-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-11 13:15:52)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Kolejny tym razem, galowy koncert w roku jubileuszowym Olsztyńskiego Chóru Kameralnego Collegium Musicum odbędzie się 16 grudnia w sali koncertowej szkoły muzycznej. Ten chór istnieje już 40 lat!

Będzie to cudowny moment dla nas wszystkich, aby raz jeszcze razem sięgnąć gwiazd, „dotknąć” nieba i podzielić się dobrą energią, emocją i zwyczajnie pobyć razem w naszej pięknej i niezwykłej „Collegialnej” rodzinie — zaprasza Janusz Wiliński, dyrygent chóru. — Zapraszam również naszych przyjaciół i wiernych słuchaczy, bez których te lata nie byłyby tak piękne i emocjonujące. Przygotujemy utwory nieznane i te, które znacie, ale z pewnością takie, które przywołują wspomnienia, a łączy je piękno.

Chórzystów, którzy udzielają się w chórze łączy wspólna pasja, jaką jest muzyka. Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum, zorganizowany na wzór XVII-wiecznych towarzystw muzycznych, skupia muzyków amatorów, absolwentów kierunków muzycznych, ale także lekarzy, studentów, nauczycieli, prawników i ekonomistów. Zespół koncertuje w kraju i poza jego granicami, m.in. w Finlandii, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Przygotował i wykonał kilkadziesiąt dzieł oratoryjno-kantatowych.

W czasie koncerty jubileuszowego jednym z tematów będzie muzyka Eriksa Esenvaldsa. Jego utwór — „Trinity, Te Deum” wykonany zostanie z towarzyszeniem zespołu muzycznego złożonego z trąbek, puzonów, harfy, perkusji i organów. Dodatkowo chór zaprezentuje utwory a’cappella kompozytorów krajów nadbałtyckich i nie tylko które będą stanowiły opowieść o 40-letniej historii chóru. Wykonawcami koncertu będą: Olsztyński Chór Kameralny Collegium Musicum, Orkiestra Olsztyńskiego Towarzystwa Muzycznego Sinfonia Varmiensis, a głównym dyrygentem koncertu będzie oczywiście – Janusz Wiliński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB