środa, 19 czerwca 2024

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie: POWIEDZ DZISIAJ, CO O NAS MYŚLISZ

2017-12-14 11:19:09 (ost. akt: 2017-12-14 11:19:43)
Kaminica Naujacka, siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Kaminica Naujacka, siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

(Olsztyńska) kultura leży Ci na sercu? Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzisiaj ( 14.12) o godz. 18.00 na spotkanie w Informacji Kulturalnej MOK. Przyjdź do nas, by podzielić się swoimi uwagami i pomysłami. Liczymy na Ciebie!

Człowiek tworzy Kulturę → Kultura tworzy Wspólnotę → Wspólnota tworzy Miasto

Fundamentem misji Miejskiego Ośrodka Kultury jest otwartość. Instytucja nie pomija żadnej sfery aktywności artystycznej i kulturalnej – wzmacnia je i kieruje do możliwie szerokiego grona odbiorców. Twórca znajduje w MOK partnera do wspólnych działań. Podobnie odbiorca, który musi mieć poczucie, że jest uczestnikiem kultury, razem z innymi nadając jej rytm i dynamikę. Zorientowanie na jasno zdefiniowanego odbiorcę (dzieci, młodzież, studenci, generacje średnie, seniorzy) powinno zawierać element „niedomknięcia”, rozumiany jako otwarcie na innego – niż zdefiniowany – adresata. Uczestnictwo w kulturze nie jest funkcją wieku, płci, społecznego czy materialnego statusu, lecz przyczynia się do neutralizacji podziałów w imię wspólnotowej identyfikacji.

Owocne – mamy nadzieję – spotkanie odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 18:00 w Informacji Kulturalnej przy ul. Dąbrowszczaków 3 (wejście od ul. Mrongowiusza). Zapraszamy!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB